Aktualności

Klub

Maccabi Hajfa sprawdzi formę Miedzi

14.07.2017, 14:22

2017_SPARING_Miedz_-_Warta_-_58.jpgW niedzielę w Opalenicy Miedź rozegra ostatni sparing przed nowym sezonem. Formę legniczan sprawdzi bardzo wymagający rywal, ubiegłoroczny uczestnik Ligi Europy Maccabi Hajfa. Początek spotkania o godz. 17.00.

Maccabi Hajfa to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Izraelu – to wielokrotny mistrz kraju i zdobywca pucharu kraju. W minionym sezonie Maccabi grało w Lidze Europy – zostało wyeliminowane w II rundzie. W przeszłości zawodnikiem tego klubu był m.in. były już reprezentant Polski Ludovic Obraniak. Obecnie w kadrze Maccabi jest m.in. pomocnik Kamil Vacek. Czech jest dobrze znany w polskiej Ekstraklasie – w sezonie 2015/16 występował w Piaście Gliwice, zagrał w 33 meczach i strzelił 5 bramek. W środę Maccabi pokonało w sparingu VfL II Wolfsburg 4:0.

Dla Miedzi mecz z Maccabi Hajfa będzie ostatnim sprawdzianem przed startem sezonu – tydzień później legniczan czeka wyjazdowy mecz Pucharu Polski, a dwa tygodnie później Miedź rozpocznie zmagania w Nice 1 Lidze wyjazdowym spotkaniem Rakowem Częstochowa. – Maccabi to dla nas bardzo wymagający przeciwnik, z którym zagramy po trzech tygodniach ciężkich treningów. Taki mecz da nam obraz, co jeszcze musimy poprawić przed startem sezonu. Nasz skład już będzie trochę węższy niż w poprzednich sparingach, bo szukamy optymalnego ustawienia – mówi trener Dominik Nowak.

Skład Miedzi oraz aktualny wynik znajdziecie w czasie meczu na Twitterze Miedzi. Początek spotkania w niedzielę o godz. 17.00. 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/