Aktualności

Klub

Michał Bednarski przeszedł zabieg kolana

25.09.2020, 12:00
Napastnik Miedzi Michał Bednarski przeszedł w Poznaniu zabieg artroskopii, podczas którego zawodnikowi został wyczyszczony staw kolanowy. Operację przeprowadził dr n. med. Jacek Jaroszewski, dbający o zdrowie m.in. piłkarzy reprezentacji Polski.

Bednarski trenował z zespołem i zagrał nawet w meczu Miedzi z Resovią (zmienił na placu gry Kamila Zapolnika), ale cały czas odczuwał dyskomfort w kolanie spowodowany uszkodzeniami chrząstki stawowej, w związku z czym zapadła decyzja o przeprowadzeniu zabiegu, dzięki któremu piłkarz będzie mógł pracować na sto procent możliwości i odzyska pełną formę. Zabieg artroskopii i czyszczenia stawu kolanowego przeprowadził znany specjalista, dr n. med. Jacek Jaroszewski, dbający o zdrowie m.in. piłkarzy reprezentacji Polski.

- Był to zabieg artroskopii stawu kolanowego, polegający na czyszczeniu stawu kolanowego, usunięciu ciała wolnego i regeneracji chrząstki stawowej - mówi Mateusz Kula ze sztabu medycznego Miedzi Legnica.

Zabieg przebiegł bez komplikacji. Za około 2 tygodnie zawodnik będzie mógł rozpocząć proces rehabilitacji, by wrócić do pełni zdrowia, a później także do treningów i formy sportowej. 

Michał, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko!


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/