Aktualności

Akademia

Miedź II już trenuje. W sobotę sparing z Lechem

08.07.2021, 10:15
Piłkarze Miedzi II Legnica powrócili z urlopów i rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu III Ligi. Podopieczni Grzegorza Mokrego mają w planach rozegranie pięciu meczów kontrolnych.

Na pierwszym treningu pojawiło się 18 zawodników z pola oraz dwóch bramkarzy. Podobnie jak w poprzednich sezonach kadrę zespołu tworzyć będą głównie wychowankowie Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Kształt kadry zespołu wykrystalizuje się w najbliższych dniach. 
 
- Najbliższe dni spędzimy na selekcji zawodników. Mamy na treningach kilku juniorów z Akademii Miedzi, ale także kilku młodych zawodników testowanych. Kilku zawodników z naszej drużyny trafiło już do pierwszego zespołu, więc chcemy uzupełnić naszą kadrę – mówi trener Miedzi II Grzegorz Mokry
 
Sztab szkoleniowy obok Grzegorza Mokrego tworzyć będą jeszcze asystent trenera Norbert Onuoha, trener bramkarzy Rafał Fościak oraz fizjoterapeuta Cezary Madej.
 
W najbliższych dniach zespołów czekają treningi zarówno taktyczne jak i motoryczne. Już w sobotę drużynę czeka pierwszy sprawdzian. Rywalem Miedzi II będzie drugoligowa druga drużyna Lecha Poznań. W sumie zespół Miedzi czeka pięć gier kontrolnych z ciekawymi rywalami. 
 
- Bardzo cieszy mnie jako trenera, że możemy się konfrontować z mocnymi rywalami. Będzie to doskonała okazja by przyjrzeć się temu jak funkcjonuje drużyna na dany moment oraz żeby ocenić poszczególnych zawodników – dodaje trener Mokry.
 
W kalendarzu gier sparingowych doszło do niewielkich zmian. Poniżej publikujemy aktualny harmonogram meczów kontrolnych Miedzi II Legnica, wszystkie spotkania zostną rozegrane na wyjeździe:
 
10.07 - mecz kontrolny z Lechem II Poznań
14.07 mecz kontrolny ze Śląskiem II Wrocław
17.07 - mecz kontrolny z Zagłębiem II Lubin
24.07 - mecz kontrolny z Promieniem Żary
31.07- mecz kontrolny z Legią II Warszawa

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl