Aktualności

Akademia

Miedź II rozpoczyna sezon na stadionie głównym

02.08.2019, 10:41
W najbliższą sobotę Miedź II Legnica rozpocznie trzecioligowy sezon. Pierwszym rywalem będzie Piast Żmigród. Spotkanie odbędzie się na murawie stadionu głównego o godzinie 17.00.

W tym sezonie pierwszym trenerem Miedzi II Legnica będzie Wojciech Robaszek dyrektor Akademii Miedzi. Jak sam mówi, praca w drużynie rezerw jest dość specyficzna, bo szkoleniowiec takiej drużyny musi być bardzo elastyczny. Nie zawsze ma on okazję do zaplanowania swoich poczynań na dłuższy okres.

- Drużyna rezerw jest specyficzna. Nie zawsze można mieć zaplanowany tydzień z konkretną grupą zawodników. Zdarza się tak, że w drugim zespole wkomponowani są zawodnicy pierwszej drużyny. Wtedy trzeba stworzyć drużynę i w tych warunkach poradzić sobie najlepiej w starciu z przeciwnikiem – mówi krótko trener Miedzi II.

Miedź II ma za sobą miesięczny okres przygotowawczy. Legniczanie rozegrali w nim serię sparingów oraz pracowali w szczególności nad rozwiązaniami taktycznymi, które mogliby uniwersalnie stosować w starciu z każdym rywalem.

- Był to bardzo dobry miesiąc pracy z dużym zaangażowaniem naszych zawodników. Każdy tydzień posiadał określony plan. Chcieliśmy w tym czasie stworzyć dobrą, rozumiejącą się i atakującą drużynę. Poświęciliśmy sporo czasu na stałe fragmenty i ofensywę. Mamy w niej kilka naszych pomysłów dostosowanych do stylu gry każdego z przeciwników. Wszystkie aspekty były egzaminowane w grach kontrolnych – wyjaśnił Wojciech Robaszek.

Postać trenera Robaszka jest w szczególności kojarzona z serią awansów ŁKS Łódź jeszcze za czasów gry trenerem tej drużyny był właśnie dyrektor Akademii Miedzi. Rezerwy będą w tym sezonie grały o zwycięstwa, jednak o potencjalnym awansie trener Miedzi II na razie nie chce mówić.

- Będziemy grali o wygranie najbliższego meczu. Naszym zadaniem jest przygotowanie zawodników z Akademii Miedzi, aby mogli rywalizować o grę w pierwszym zespole. Wynik jest tu bardzo istotny. Wymagamy od naszych zawodników wygrywania meczów - dodaje.

Kadra Miedzi II została w tym sezonie odmłodzona. Mimo to w drużynie pozostali także doświadczeni gracze, którzy mają pełnić rolę boiskowych mentorów i swoim doświadczeniem pomagać zespołowy.

- Młoda kadra, która będzie nabierać doświadczenia od Wojciecha Łobodzińskiego, Marcina Garucha i Mateusza Zatwarnickiego. To właśnie ci zawodnicy będą pomagać w działaniach na boisku. Tu doświadczenie jest potrzebne, szczególnie w trudniejszych momentach. Pozostali zawodnicy to młodzi piłkarze. Lubię pracować z młodymi ludźmi.  Przed tymi zawodnikami jest wiele do zrobienia i poprawy swoich umiejętności i myślenia na boisku aby w przyszłości mogli grać na wysokim poziomie – kończy trener Robaszek.

Pierwszy sprawdzian Miedzi II Legnica już w najbliższą sobotę. Legniczanie na stadionie głównym podejmą Piast Żmigród. Początek meczu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

KADRA MIEDZI II LEGNICA:

1. Adamski Rafał

2. Borowiak Jakub

3. Bruno Santos

4. Chudzik Kacper

5. Cukier Szymon

6. Garuch Marcin

7. Hewelt Mateusz

8. Kołoczek Maciej

9. Lewandowski Igor

10. Łobodziński Wojciech

11. Magno

12. Michułka Damian 

13. Petlakowski Krystian

14. Pojasek Michał 

15. Poręba Patryk

16. Prochoń Mateusz

17. Rogoziński Dawid

18. Rokosz Aleksander 

19. Samek Filip

20. Sobkowiak Szymon

21. Stróżyński Szymon

22. Szpaderski Jan 

23. Szymkowiak Karol

24. Taranek Sebastian

 

25. Zatwarnicki Mateusz

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/