Aktualności

Akademia

Miedź II w sobotę podejmie Lechię Zielona Góra

26.03.2021, 10:44
W nadchodzący weekend wszystkie mecze grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica zostały odwołane w związku z nowymi obostrzeniami. Jedynym zespołem, który rozegra ligowe spotkanie jest Miedź II Legnica, która zmierzy się na własnym boisku z Lechią Zielona Góra.

Lechia Zielona Góra w tegorocznych rozgrywkach III ligi radzi sobie bardzo dobrze. Zielonogórzanie aktualnie zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Lechia wygrała 8 spotkań, 6 zremisowała i 6 przegrała. Miedź II zajmująca 14. pozycję w tabeli traci do swoich sobotnich rywali 7 punktów. Nasz zespół zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku, gdzie dotychczas zanotował 4 wygrane i po 3 remisy i porażki. Lechia w wyjazdowych spotkaniach 4 razy wygrywała, 2 razy remisowała i zaliczyła 4 przegrane.

Warto wspomnieć, że pierwsze spotkanie obu zespołów rozegrane w ramach 4. kolejki spotkań zakończyło się wygraną Lechii 2:1. Najpierw do bramki Miedzi trafił w 41 minucie Jędrzej Król. Tuż przed przerwą pięknym uderzeniem z dystansu w samo okienko bramki gospodarzy wyrównał Artiom Carastoian. Wynik ustalił w 81 minucie z rzutu karnego Szymon Kobusiński. Dodatkowym smaczkiem dla legnickich kibiców dotyczącym sobotniego spotkania może być fakt, że zawodnikiem Lechii jest Łukasz Garguła, który jeszcze nie tak dawno bronił barw Miedzi Legnica.

MECZ:

27.03.2021 sobota 12:00, Miedź II Legnica - KS Lechia Zielona Góra, II zespół, 3. liga, trener: Marcin Płuska, boisko przy ul. Świerkowej, kolejka 23/38


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/