Aktualności

Akademia

Miedź Legnica 2012 wygrała turniej świąteczny

21.12.2020, 12:14
W miniony weekend w legnickim balonie odbył się świąteczny turniej piłki nożnej dla roczników 2012 „Gwiazdka CUP 2020”. W rozgrywkach kończących bieżący rok wzięli udział zawodnicy Akademii Miedzi z rocznika 2012. Legniczanie byli bezkonkurencyjni i ostatecznie zdobyli puchar za 1 miejsce.

W tegorocznym turnieju „Gwiazdka CUP” wzięło udział 12 zespołów. Turniej podzielony został na rozgrywki grupowe, które miały wyłonić drużyny grające o poszczególne miejsca. Miedź wygrała grupę C i awansowała do grupy złotej.

W rozgrywkach finałowych legniczanie zmierzyli się z Łużycką Akademią Sportu, Iskrą Kochlice I oraz Ślęzą Wrocław I. Miedź pewnie pokonała rywali i ostatecznie zdobyła upragnione trofeum. Zawodnicy Akademii Miedzi zdobyli 45 goli, a stracili tylko 5. Było to znakomite zakończenie roku 2020 w rozgrywkach turniejowych.

- Znakomicie zamykamy rok 2020. Jestem bardzo dumny z mojej drużyny, która zagrała odpowiedzialnie i mądrze. Chłopcy po turnieju mówili, że spełnili swoje marzenia. Cieszę się. Na pewno jest to dla mnie duża dawka informacji na temat mojej drużyny, ale także motywacja do dalszej pracy – powiedział Bartłomiej Hamanowicz trener rocznika 2012 w Akademii Miedzi.

WYNIKI:

GRUPA C:

Miedź Legnica  - Sparta Grabik 2:2

Miedź Legnica - Chojnowianka Chojnów 17:0

Miedź Legnica - Ślęza Wrocław I 3:1

FAZA PUCHAROWA (Grupa złota):

Miedź Legnica – Łużycka Akademia Sportu 7:0

Miedź Legnica - Iskra Kochlice I 7:1

Miedź Legnica - Ślęza Wrocław I 7:1

BRAMKI:

Bramki zdobyte: 45

Bramki stracone: 5

Miedź Legnica: Kacper Bednarz, Szymon Kozik, ALeksander Wojtowicz, Ksawery Lewicki, Natan Kolber, Alan Kolber, Tymoteusz Sałek, Anna Chmielowiec, Wiktor Ziętek, Brajan Kubicki.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/