Aktualności

Akademia

Miedź Legnica U12 rozpoczyna wiosenne granie

19.03.2021, 12:50
Miedź Legnica U12 rozpocznie wiosenne zmagania ligowe meczem z Górnikiem Złotoryja. Legniczanie w zimie pracowali nad umiejętnościami indywidualnymi, które mimo gry w rozgrywkach ligowych będą wiosną najważniejsze.

Podopieczni trenera Daniela Wojdy zagrają w Legnicy przy ul Hetmańskiej z Górnikiem Złotoryja. Podczas zimy legniczanie zacięcie trenowali podnosząc swoje umiejętności indywidualne.

- Jeżeli chodzi o tę kategorię wiekową, trudno mówić o okresie przygotowawczym, tzw. ładowaniu baterii i tego typu sytuacjach. Zimą nadal byliśmy skupieni głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych zawodników, ale pracowaliśmy również nad działaniami grupowymi i zespołowymi. Drużyna dobrze przyswoiła wszelkie nowości i z pewnością każdy z zawodników zaliczył postęp względem rundy jesiennej – zapewnia trener Daniel Wojda.

Legniczanie rywalizują w ramach II Ligi Wojewódzkiej Młodzika. Mimo rywalizacji boiskowej cele nie są najważniejsze dla trenera Wojdy. Jak sam mówi w tej rundzie będzie stawiał przede wszystkim na rozwój indywidualny.

- Moje oczekiwania co do wiosny są ściśle związane z tym, w jaki sposób będziemy grać, a mniej z naszym miejscem w tabeli końcowej. Jestem przekonany, że moi zawodnicy mają olbrzymią potrzebę rozwoju i poprzez działania w treningu będą stale podnosić swoje umiejętności. Jeżeli tak się stanie, to wszyscy w akademii będziemy mieli powód do zadowolenia – dodaje trener Wojda.

Mecz Górnik Złotoryja – Miedź Legnica U12 odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:30 w Legnicy na boisku przy ul. Hetmańskiej.

Górny rząd od lewej: Rafael Wysocki, Oliwier Radomski, Miłosz Głowacki, Błażej Dróżdż, Dominik Janduła, Mateusz Rybaczyk, Aleks Śliwiński, Szymon Głowiński

Dolny rząd od lewej: Nikodem Rusinowicz, Oktawian Wasilewski, Wiktor Szwaczek, trener Daniel Wojda, Mikołaj Michalik, Adrian Michalski, Julian Skarbowski


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/