Aktualności

Akademia

Miedź Legnica wyróżniona na Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego

11.03.2019, 14:39
Ponad 70 klubów wytypowanych na podstawie wyników sportowych w 2018 roku otrzymało wsparcie finansowe Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wśród nich znalazła się Miedź Legnica SA.

Łączna pula nagród wyniosła prawie 450 tys. złotych. Miedzi przypadło 3 450 zł. − Nagrody dla zawodników są wyrazem naszego uznania za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku oraz za promocję sportu nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju. Dziękuję sportowcom, trenerom i osobom zaangażowanym w rozwój sportu w dolnośląskich klubach. Mocno kibicuję i trzymam za Was niezmiernie kciuki – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

− Wspieranie naszych sportowców będzie dla nas zawsze ogromnie ważne. Chcemy, by nasi dolnośląscy, młodzi zawodnicy mieli doskonałe warunki szkoleniowe oraz treningowe do walki o najlepsze wyniki. Ważne jest również to, jak wiele klubów i gmin bierze udział w rywalizacji sportowej. W aktywności sportowej gmin Dolny Śląsk zajmuje drugie miejsce w kraju – dodał Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

Gala odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Prowadzili ją Robert Skrzyński, komentator Canal Plus Sport i Radia Wrocław oraz Kornelia Fiedkiewicz, 18-letnia pływaczka Juvenii Wrocław. Nagrodzono w sumie 79 klubów prowadzących szkolenie w 107 sekcjach sportowych. Kluby reprezentują ponad 30 dolnośląskich miejscowości.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/