Miedź Legnica – Znicz Pruszków 2:0

21.04.2017, 21:40

2017_miedz_-_znicz.jpgPiłkarze Miedzi Legnica zgodnie z planem pokonali Znicz Pruszków 2:0. Miedź w tym spotkaniu znacząco przeważała co udowodniła dwoma trafieniami. Najpierw pięknego gola zdobył Jakub Vojtus, a drugą bramkę dołożył Łukasz Garguła. Dzięki temu zwycięstwu Miedź przesunęła się w tabeli ligowej na trzecie miejsce.

Miedź rozpoczęła spotkanie ze Zniczem znakomicie. Łobodziński przebiegł na skrzydłem dobre 30 metrów po czym dograł znakomicie na piętę do Jakuba Vojtusa, który w pięknym stylu wykończył tę sytuację dając Miedzi prowadzenie. Legniczanie po zdobyciu gola mieli jeszcze trzy dogodne okazję do podwyższenia wyniku. Najpierw Petteri Forsell uderzał z rzutu wolnego na tyle niewygodnie, że bramkarz Znicza odbił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Vojtusa. Napastnik Miedzi był za bardzo rozpędzony i dlatego tylko kolanem uderzył instynktownie piłkę obok bramki. Kolejna sytuację przed przerwą miał jeszcze Marquitos, który po uderzeniu z 16 metrów mógł tylko złapać się za głowę, bo minimalnie chybił. Miedź do przerwy prowadziła 1:0.

Po zmianie stron legniczanie jeszcze bardziej zaatakowali. W 49 minucie gry z boiska musiał zejść z urazem barku Petteri Pennanen, którego zastąpił Łukasz Garguła. Jak się okazało decyzja o wpuszczeniu popularnego „Guły” na boisko bardzo szybko zaprocentowała. Garguła po podaniu Forsella w 57 minucie uderzył bardzo mocno i podwyższył na 2:0. Znicz po stracie gola chciał szybko naprawić swoje błędy. Bardzo blisko zdobycia gola kontaktowego był Damian Jakubik, który minimalnie chybił po akcji z 68 minuty. Poza tą sytuacją Znicz praktycznie nie gościł pod legnicką bramką. W 72 minucie meczu idealną sytuację do podwyższenia miał Marquitos. Podanie w pole karne przytomnie przepuścił pod nogami Vojtus i Forsell, a do piłki na 11 metrze dopadł właśnie hiszpański pomocnik Miedzi. Niestety Marquitos minimalnie nie trafił w światło bramki. W końcówce okazję na trzeciego gola miał także Michał Bartkowiak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wygrać tego pojedynku.

Miedź po wygranej ze Zniczem przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli ligowej. W przyszłym tygodniu legniczanie zagrają w Bielsku-Białej z miejscowym Podbeskidziem.

Miedź Legnica - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

Bramki: 10 Jakub Vojtuš, 57 Łukasz Garguła.

Miedź Legnica: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonow - Łobodziński, Rasak, Pennanen (49 Garguła), Forsell (76 Bartkowiak), Marquitos - Vojtuš (87 Bartulović).

Znicz Pruszków: Misztal - Jakubik, Janiszewski, Długołęcki, Rackiewicz - Jagiełło, Niewulis (80 Banaszewski), Machalski, Borek, Kubicki (64 Kopciński) - Kita (61 Paluchowski).

żółta kartka: Niewulis.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).