Miedź lepsza od Zagłębia w derbach trampkarzy!

23.04.2018, 14:13

akademia-miedzi-nowe-logo.jpgDoskonały weekend za młodszymi drużynami Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica! Nasze drużyny zgodnie wygrywały swoje mecze w ligach trampkarzy i młodzików. W najciekawszym meczu Miedź pokonała na własnym boisku Zagłębie Lubin.

Podopieczni trenera Mateusza Wietrzaka pokazali charakter i ambicję. Wynik spotkania po zaledwie ośmiu minutach gry otworzył Ewkowski. Rywala dobił w 32. minucie Akacki. Zagłębie nie było wstanie odpowiedzieć. Legniczanie po dobrzej grze zasłużenie wygrali to spotkanie.

Dolnośląska Liga Młodzika:

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 2:0

Bramki: Akacki, Ewkowski.

Miedź: Pacanek, Wankowicz, Romanowski, W.Makarow, Cichy, Mrozik, Ekwowski, Baran, Akacki oraz Sałek, I. Makarow, Piżuch, Przybylski.

Równie dobrze zaprezentowała się nasza drużyna w lidze okręgowej. Podopieczni Rafała Fościaka pokonali 3:1 Zamet Przemków. Legniczanie bardzo szybko otworzyli wynik. W 7 minucie gola zdobył Nowakowski. Rywale zdołali wyrównać, jednak w drugiej połowie dwa ciosy zadali Drozdowski oraz Szczerbiak.

Okręgowa Liga Trampkarzy:

Miedź Legnica – Zamet Przemków 3:1 (1:0)

Bramki: Nowakowski, Drozdowski, Szczerbiak.

Kobyliński, Sawicki, Reczkowski, Nowakowski, Banaszkiewicz, Poddębniak, Szczerbiak, Umnicki, Kaczerba.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisali również trampkarze. Na własnym boisku legniczanie pokonali KS Oława 2:1. Drużyna spełniła wszystkie przed meczowe założenia i była zdecydowanie lepsza. Bramki dla Miedzi zdobyli Grabowski i Kwartnik.

Trampkarze:

Miedź Legnica – KS Oława 2-1 (1-1)

Bramki: Kwartnik, Grabowski

Miedź: Zakrzewski, Rewera, Grabowski, Krawczyszyn, Chojnowski, Seta, Wojtak, Gawrol, Wojciech, Kwartnik ponadto Raduchowski, Rudzki, Krysiewicz, Karloczak, Jania, Błaszko.

Z kolei turniejowe zwycięstwo odnieśli Orlicy. Podopieczni trenera Majdowskiego wygrali turniej OZPN w Rokitkach. Nasza drużyna zaprezentowała bardzo dobrą grę i sporo umiejętności technicznych. Miedź na 4 mecze wygrała trzy i jeden zremisowała. O sile Miedzi najbardziej przekonała się Chojnowianka, którą legniczanie rozgromili aż 8:1.

Miedź Orlik: Hermanowski, Szczukiewicz, Iwiński, Gajzler, Fortuna, Kowalski, Guryn, Zawiślak, Spychaj.