Aktualności

Akademia

Miedź nawiązała współpracę z akademią piłkarską Petteriego Forsella

11.04.2019, 14:06
Keski-Pohjanmaan Urheiluakatemia – tak nazywa się pierwszy klub, a w zasadzie szkółka z siedzibą w Kokkoli, w której podstaw piłki nożnej uczył się Petteri Forsell. Nie tak dawno gościliśmy dwóch trenerów tejże szkółki. To początek współpracy z Akademią Miedzi Legnica.

W Keski-Pohjanmaan Urheiluakatemia trenuje obecnie kilkanaście dziewcząt i ponad 20 chłopców w wieku 15-18 lat. Liczby nie są oszałamiające, ale wychowankowie szkółki od czasu do czasu trafiają do klubów fińskiej ekstraklasy i tamtejszej pierwszej ligi. A Petteri Forsell? – To piłkarz wyjątkowy. Tacy jak on nie zdarzają się często, chociaż wyszkoliliśmy kilku innych naprawdę dobrych zawodników – mówią nam trenerzy z Finlandii.

- Przyjechaliśmy do Polski, żeby zobaczyć, jak wiedzie się Petteriemu. Myślę, że robi tu wspaniałą karierę. Mamy nadzieję, że będzie ją kontynuował z dobrym skutkiem. Jednocześnie próbujemy nawiązać współpracę z Akademią Miedzi Legnica. To bardzo interesujące, dobre doświadczenie zobaczyć, jak funkcjonuje wasz klub i co robicie lepiej niż my w Finlandii. Polska to lepszy kraj pod względem piłkarskim – opowiadają szkoleniowcy z Kokkoli.

Być może kolejnym etapem współpracy Keski-Pohjanmaan Urheiluakatemia z Miedzią będzie wymiana młodych piłkarzy. - Moglibyśmy wysłać do Polski kilku młodych piłkarzy na kilkutygodniowy pobyt w Legnicy. Natomiast Miedź mogłaby wysłać chłopców do Kokkoli. Miedź i nasza akademia to dwa różne kluby, warto więc wymienić się doświadczeniami – zauważają Finowie. 

Wojciech Robaszek, dyrektor Akademii Miedzi Legnica, widzi możliwość zaciśnięcia współpracy z Finami. - Pierwsze robocze spotkanie było optymistyczne. Poznawaliśmy wzajemnie filozofię pracy w akademiach. Na maj mamy zaplanowany kolejny krok – odwiedziny naszego trenera i koordynatora w Finlandii. Chcemy zobaczyć, jak ich piłkarze wyglądają w tamtejszych rozgrywkach. Małymi kroczkami nasza współpraca powinna iść do przodu – mówi.

Na koniec trenerzy z Finlandii z uśmiechem na ustach zapewnili: - Jeśli pojawi się u nas drugi taki piłkarz jak Petteri, to wyślemy go do was.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/