Aktualności

Klub

Miedź przed meczem z Wisłą: Póki jest szansa, nie wolno się poddawać.

17.05.2019, 11:18
Miedź Legnica przed ostatnim meczem sezonu LOTTO Ekstraklasy wyjeżdża do Krakowa na mecz z Wisłą. Legniczanie mają jeszcze szanse na utrzymanie się w krajowej elicie, ale aby tego dokonać muszą zostać spełnione dwa ważne warunki. Mimo wszystko, póki istnieje choć cień szansy na ostateczny sukces, nie wolno się poddawać.

Miedź Legnica przed ostatnią kolejką ekstraklasy znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji jeśli chodzi o utrzymanie w lidze. Legniczanie nie dość, że muszą zwyciężyć w Krakowie z Wisłą, to jeszcze dodatkowo muszą liczyć na bardzo dobrą postawę Zagłębia Sosnowiec w meczu z Wisłą Płock. Sytuacja jest prosta. Miedź musi zdobyć o jednego gola więcej niż krakowska Wisła, a Zagłębie Sosnowiec jakkolwiek wygrać z Wisłą Płock. Wtedy to legniczanie pozostaną w ekstraklasie, a opuści ją Wisła Płock. Każde inne rozwiązanie tej sytuacji będzie skutkować odwrotną sytuacją.

- Póki jest szansa, nie wolno się poddawać – mówi Rafał Augustyniak, który w bojowym nastroju wraz z kolegami z drużyny wsiadał do autokaru jadącego w piątek do Krakowa.

Miedź nie jest na straconej pozycji. Przypomnijmy, że w tym sezonie legniczanie zaliczyli w Krakowie minimalną porażkę 1:2, a w rewanżu w Legnicy pokonali Wisłę Kraków 2:0 po dwóch trafieniach Henrika Ojammy.

Co ciekawe Wisła Kraków nie notuje ostatnio najlepszych wyników. Warto zwrócić uwagę, że w meczach, w których „Wiślacy” przynajmniej na papierze byli faworytami (Zagłębie Sosnowiec, Arka Gdynia) nie udało się wygrać. Szczególnym zaskoczeniem była porażka Wisły w Sosnowcu 1:2.

Ostatnie 5 meczów Wisły Kraków:

13.05.19 Arka Gdynia - Wisła Kraków 3:1              

10.05.19 Wisła Kraków - Korona Kielce 1:0           

03.05.19 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:2           

28.04.19 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1         

25.04.19 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 2:1

Jednak obydwa wspomniane spotkania miały miejsce na boiskach rywali Wisły. Miedź jest w innej sytuacji, bo zagra w sobotę przy ul. Reymonta. A na własnym stadionie Wisła w pięciu ostatnich spotkaniach dwukrotnie wygrywała (Legia, Korona)tyle samo razy remisowała(Śląsk, Piast) ponosząc tylko jedną porażkę(Wisła Płock).

Ostatnie 5 meczów Wisły w roli gospodarzy:

10.05.19 Wisła Kraków - Korona Kielce    1:0        

28.04.19 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław  1:1       

22.04.19 Wisła Kraków - Wisła Płock 2:3

06.04.19 Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:2             

31.03.19 Wisła Kraków - Legia Warszawa 4:0

Mimo takich rezultatów Miedź jedzie do Krakowa bez kompleksów. Legniczanie nie mają już nic do stracenia. Dotychczas obie drużyny na dwóch najwyższych szczeblach ligowych w Polsce grały ze sobą cztery razy.

Historia meczów Miedzi Legnica z Wisłą Kraków.

1. 1994/95 - II liga gr. zachodnia - Miedź Legnica - Wisła Kraków 1:0

2. 1994/95 - II liga gr. zachodnia - Wisła Kraków - Miedź Legnica 2:0

3. 2018/19 - Ekstraklasa - Wisła Kraków - Miedź Legnica 2:1

4. 2018/19 - Ekstraklasa - Miedź Legnica - Wisła Kraków 2:0

Bilans:

Mecze:4

Wygrane Miedzi: 2

Remisy: 0

Wygrane Wisły K.: 2

Bramki: 4-4

Jak widać w meczach obydwu drużyn nie padł żaden remis i miejmy nadzieję, że ta sytuacja nie zmieni się po sobotnim meczu, a to Miedź dopisze sobie 3 w historii zwycięstwo nad Wisłą.

Jeśli tak się stanie legniczanie będą na pewno śledzić wynik meczu w Płocku. Zagłębie musi wygrać z Wisłą Płock w jakimkolwiek stosunku bramkowym, aby Miedź mogła się utrzymać w lidze. Legniccy kibice ściskają kciuki za drużynę z Sosnowca, która mimo wcześniejszej degradacji na pewno będzie chciała godnie pożegnać się z LOTTO Ekstraklasą.

Wszystkie mecze 37.kolejki gier rozpoczną się o godz. 15.30. Mecz Wisła Kraków – Miedź Legnica pokaże stacja Canal+. Pisana relacja z Krakowa będzie także dostępna na twitterze Miedzi Legnica. Serdecznie zapraszamy do śledzenia boiskowych wydarzeń i mocnego trzymania kciuków za ostateczne powodzenie.

TERMINARZ 37.KOLEJKI LOTTO EKSTRAKLASY – GRUPA SPADKOWA(sobota godz. 15.30):

Korona Kielce - Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

Wisła Kraków - Miedź Legnica

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/