Miedź rozbiła Chojniczankę!

07.03.2020, 17:55
Na takie spotkanie czekaliśmy w Legnicy wszyscy! Podrażniona potknięciem na inaugurację ligowej wiosny Miedź rozbiła w kolejnym domowym meczu Chojniczankę Chojnice.

Od początku spotkania to legniczanie starali się nadawać ton grze, a rywale z Grodu Tura nastawili się głównie na wyprowadzanie groźnych kontrataków, jak w 11 minucie, gdy uderzali wyraźnie nad bramką Łukasza Załuski. W 18 minucie Kacper Kostorz przejął piłkę w polu karnym Chojniczanki i odegrał do Marquitosa, ale ten posłał piłkę obok bramki. Cztery minuty później młody napastnik spróbował strzału z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił.

W 24 minucie Miedź wreszcie dopięła swego. Kostorz wystawił w polu karnym piłkę Marquitosowi, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Minutę później Marcos otrzymał piłkę od Omara Santany, ale tym razem przestrzelił. W 29 minucie niecelny strzał oddał Mateusz Kuzimski. Były zawodnik Miedzi nie pomylił się minutę później, strzałem przy słupku wyrównując wynik spotkania. W 32 minucie Kuzimski otrzymał kolejne groźne podanie, ale sytuację wyjaśnił Bożo Musa. Już w doliczonym czasie z dystansu uderzył Marquitos, ale Radosław Janukiewicz był na posterunku.

Dwie minuty po przerwie Jakub Łukowski uderzył z prawej strony nad bramką. W 51 minucie legniczanie znów wyszli na prowadzenie. Kacper Kostorz strzałem lewą nogą od słupka trafił do siatki rywali. W 59 minucie po zagraniu Łukowskiego Joan Roman główkował obok bramki. Z kolei w 68 minucie Omar Santana uderzy z dystansu nad bramką. W 70 minucie w podbramkowym zamieszaniu do wyrównania doprowadził Agwan Papikyan.

Dwie minuty później z dystansu spróbował Łukowski, ale golkiper Chojniczanki nie dał się zaskoczyć. W 74 minucie Miedź znów objęła prowadzenie. Omar Santana dobił do bramki piłkę po strzale Łukowskiego. Sześć minut później Marquitos podwyższył wynik strzałem z rzutu wolnego. Radosław Janukiewicz tylko odprowadził piłkę wzrokiem… Już w doliczonym czasie gry wynik na 5:2 ustalił Joan Roman!

Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 5:2 (1:1)

Bramki: Marquitos (24’, 80’), Kostorz (51’), Santana (74’), Roman (90+2) – Kuzimski (30’), Papikyan (70’)

Żółte kartki: Purzycki (90+1’) - Surdykowski (3’), Paprzycki (9’), Mudra (61’), Wachowiak (78’)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Asystenci: Michał Gajda, Marcin Hankiewicz

Widzów: 3 032

Miedź: 1. Załuska - 8. Marquitos (85’ 70. Śliwa), 10. Łukowski, 13. Purzycki, 14. Santana, 21. Kostorz (87’ 27. Makuch), 23. Zieliński, 26. Musa, 33. Pikk, 44. Chrzanowski, 87. Soljić (46’ 22. Roman)

Chojniczanka: 84. Janukiewicz – 5. Wiktorski, 9. Ziętarski (57’ 7. Trojanowski), 10. Papikyan, 11. Surdykowski (63’ 68. Wolski), 14. Kuzimski, 18. Wachowiak, 20. Paprzycki (87’ 95. Wędzelewski), 22. Zejdler, 38. Klabnik, 90. Mudra