Aktualności

Klub

Miedź rozpoczęła przygotowania do sezonu

17.06.2019, 12:37
20 zawodników pojawiło się na pierwszym treningu Miedzi przed nowym sezonem. Wśród nich testowany bramkarz Tobiasz Weinzettel oraz wyróżniający się gracze z Akademii Piłkarskiej Miedzi. Petteri Forsell i Hernik Ojamaa, którzy niedawno występowali w reprezentacjach swojego kraju, dołączą do drużyny w kolejny poniedziałek.

Forsell i Ojamaa dostali od sztabu trenerskiego nieco dłuższe urlopy, w związku z grą w reprezentacjach Finlandii i Estonii w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Pod ich nieobecność na pierwszym treningu Miedzi stawiło się 20 zawodników. Wśród nich był testowany bramkarz 23-letni Tobiasz Weinzettel (ostatnio Wisła Kraków, wcześniej Odra Opole) oraz wyróżniający się zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Miedzi, m.in. pomocnicy  Aleksander Rokosz (rocznik 2001) i Szymon Cukier (rocznik 2000), a także Mateusz Zatwarnicki, Tomasz Żyliński i Mateusz Rędzio. Z zespołem trenuje także 19-letni obrońca Fryderyk Stasiak, który wrócił do Miedzi z wypożyczenia do 2-ligowej Stali Stalowa Wola. Na zajęciach pojawili się również piłkarze, którzy niedawno związali się z Miedzią: obrońca Marcin Warcholak oraz pomocnicy Maciej Koziara, Jan Ostrowski i Maciej Śliwa. To nie koniec nowych twarzy w Miedzi… - W ciągu kilku najbliższych dni powinniśmy sfinalizować 3-4 ważne transfery – mówi Marek Ubych, dyrektor sportowy Miedzi.

Na pierwszym treningu Miedzi zabrakło Antona Kanibołockiego, Aleksandara Milijkovicia, Artura Pikka, Borjy Fernandeza, Omara Santany – ci zawodnicy w przyszłym sezonie nie będą już reprezentować barw Miedzi. Zabrakło także Rafała Augustyniaka, który wyjechał na testy medyczne przed transferem do jednego z klubów rosyjskiej ekstraklasy.

- Dziś na treningu mieliśmy kilku nowych zawodników. W zanadrzu mamy jeszcze kadrowiczów, którzy dostali od nas dodatkowy tydzień wolnego. Poza tym będzie jeszcze kilku nowych graczy, którzy do nas dołączą. We wtorek planujemy testy wydolnościowe. Ten tydzień to weryfikacja i testy. Po ostatecznym ustaleniu kadry, przez cztery tygodnie będziemy się przygotowywać do pierwszego meczu. Po dzisiejszym treningu jestem zadowolony, szczególnie z zaangażowania chłopaków – powiedział po pierwszych zajęciach trener Dominik Nowak.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/