Aktualności

Akademia

Miedź U13 rozpoczyna rundę wiosenną

18.03.2021, 09:55
Zawodnicy Miedzi Legnica U13 w najbliższy weekend rozpoczną rywalizację ligową. Rundę wiosenną zainaugurują w roli gospodarza podejmując Olympic Wrocław. Legniczanie w zimie pracowali przede wszystkim nad umiejętnościami indywidualnymi, ale także nad zmianami w taktyce gry.

Okres przygotowawczy drużyny U13 był pracowity. Miedź rozgrywała gry kontrolne, a także pracowała przede wszystkim nad umiejętnościami indywidualnymi oraz aspektami taktycznymi. Jak mów Mateusz Wietrzak trenera zespołu, udało się wypracować umiejętność płynnej zmiany ustawienia podczas gry, która zaprocentuje w lidze.

- Okres przygotowawczy oceniam pozytywnie. Mierzyliśmy się z silnymi rywalami i pod koniec okresu gier kontrolnych widać efekty rywalizacji na takim poziomie. Zauważalny jest indywidualny postęp zawodników, a to cieszy mnie najbardziej. Jeśli chodzi o aspekty zespołowe to, skupiliśmy się na stopniowym wdrażaniu działań z powstającego modelu gry. Charakterystyczne było to, że w poszczególnych meczach, a nawet w trakcie jednego spotkania, zmienialiśmy system gry. Początkowo sprawiało to chłopcom trochę kłopotów, ale myślę, że w długofalowej perspektywie pozytywnie wpłynęło to na ich rozwój – wyjaśnia trener Wietrzak.

Miedź w pierwszym meczu wiosny podejmie na własnym obiekcie Olympic Wrocław. Legniczanie mają przed sobą jasny cel. Najważniejsze to podnosić własne umiejętności, a poza tym utrzymać miejsce w lidze.

- Wynik w tej kategorii nie jest najistotniejszy, dlatego wystarczy utrzymać miejsce w lidze, aby kolejny rocznik mógł rywalizować w przyszłym sezonie na najwyższym możliwym poziomie. Moim celem nadrzędnym jest przygotowanie chłopców do rywalizacji w starszej kategorii wiekowej. Chciałbym, aby jak największa ich ilość zafunkcjonowała w rundzie wiosennej w rozgrywkach ligowych zespołu u-14 – dodaje trener Mateusz Wietrzak..

Mecz Miedź Legnica - Olympic Junior Wrocław w ramach I Ligi Wojewódzkiej Młodzika, odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16:00 na boisku przy ul. Grabskiego.

Górny rząd(od lewej): Nikodem Pacanek, Przemysław Kośmicki, Kacper Skrzydliński, Mateusz Karpiak, Bartłomiej Michalski, Reed Dziedziński, Adam Szlachetka

Środkowy rząd(od lewej): Kacper Bińczycki, Gracjan Bzdyk, Borys Skraburski, Michał Mikielewicz, Alan Rudowski, Piotr Kaliszczak, Michał Janiak

Dolny rząd(od lewej): Marcin Wolak, Reece Dziedziński, II trener Łukasz Chodyga, trener Mateusz Wietrzak, Michał Małek, Filip Zięba


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/