Aktualności

Akademia

Miedź U17 czeka na rywala w barażach o CLJ

08.06.2021, 10:16
Miedź Legnica U17 pod wodzą trenera Mateusza Wietrzaka zapewniła sobie zwycięstwo w LDJM jeszcze przed końcem rozgrywek. Legniczanie tym samym wystąpią w meczu barażowym o CLJ. Miedź zagra z zespołem, który triumfuje w śląskiej lidze wojewódzkiej.

Miedź pewnie wygrała LDJM w tym sezonie. Legniczanie już na dwie kolejki przed końcem, dzięki sprzyjającym wynikom pozostałych drużyn, zapewnili sobie udział w meczach barażowych. Podopieczni trenera Mateusza Wietrzaka kropkę nad „i” postawili w miniony weekend, pokonując WKS Śląsk 3:1 na własnym terenie. Tym samym aktualnie Miedź czeka na rywala w barażach.

Wiadomo, że Miedź rozegra dwa mecze barażowe, a przeciwnikiem naszych juniorów będzie zespół z województwa śląskiego, ponieważ tak zadecydowało losowanie par. Potencjalnym rywalem Miedzi będzie Zagłębie Sosnowiec, które na dwie kolejki przed końcem prowadzi w tabeli z przewagą 3 punktów nad Rekordem Bielsko-Biała. W grze jest jeszcze Górnik Zabrze, który aktualnie traci cztery oczka do prowadzącego Zagłębia.

Na tę chwilę termin oraz miejsce pierwszego meczu barażowego nie jest znane. Zostanie ono ustalone po zakończeniu rozgrywek ligowych.

- Na pierwszym miejscu w procesie szkolenia stawiamy rozwój zawodnika, dlatego kategoria U17 od początku rundy podzielona była w procesie treningowym i meczowym na trzy zespoły: U17, U19 i II zespół. Początek rundy przyniósł słabsze rezultaty, ale wiedzieliśmy, że dobra praca sztabów szkoleniowych oraz adaptacja zawodników do nowych zasad funkcjonowania Akademii Miedzi przyniesie swoje rezultaty. Celem nadrzędnym akademii jest funkcjonowanie jednostek poza strefą komfortu, czyli jak najszybsza adaptacja zawodników do starszych kategorii i poziomu zawodowej piłki, co jak widzimy na przykładzie U17 przekłada się również na wynik sportowy. Trzymam kciuki za sztab szkoleniowy oraz zawodników i życzę im sukcesu zespołowego na zakończenie sezonu, czyli awansu do CLJ U17. W nowym sezonie liczę przede wszystkim na kolejne sukcesy indywidualne rocznika 2004, czyli grę w U19 oraz II zespole z perspektywa debiutu w wymarzonej pierwszej drużynie Miedzi Legnica – mów Tomasz Syska p.o. dyrektora Akademii Miedzi.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl