Aktualności

Klub

Miedź zasłużona dla Legnicy

11.06.2019, 11:08
Miło nam poinformować, że Miedź Legnica została odznaczona podczas uroczystej sesji Rady Miasta Legnica tytułem Zasłużony dla Legnicy. To nie jedyny powód do dumy w związku z tym wydarzeniem. Tytuł Honorowego Obywatela Legnicy otrzymał Wojciech Kowalik, który od wielu lat związany jest z naszym klubem.

Miedź Legnica jako klub odpowiedzialny społecznie została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Legnicy”. – Klub prowadzi wiele akcji charytatywnych, poza tym nie tak dawno uzyskał awans do ekstraklasy, który bardzo przyczynił się do promocji naszego miasta w całym kraju. Dodatkowo Miedź Legnica prowadzi akademię piłkarską, w której szkoli ponad 400 młodych adeptów sportu – mówiła o naszym klubie Bogumiła Słomczyńska, która zapowiadała kolejnych odznaczonych.

Odznaczenie z rąk Tadeusza Krzakowskiego prezydenta Legnicy oraz Jarosława Rabczenki przewodniczącego Rady Miasta Legnica odebrał w imieniu klubu Przemysław Kołkowski członek zarządu MKS Miedź Legnica S.A.

Dodatkowym powodem do dumy jest na pewno Tytuł Honorowego Obywatela Legnicy przyznany w tym roku Wojciechowi Kowalikowi. Doktor Kowalik  poza misją jaką pełni w legnickim szpitali jest także częścią załogi medycznej w naszym klubie. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/