Aktualności

Klub

Miedź ze Stomilem w 1/8 TPP

05.11.2019, 12:18
W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie kolejnego szczebla Totolotek Pucharu Polski. Miedź Legnica w meczu 1/8 finału zmierzy się u siebie ze Stomilem Olsztyn.

Stomil Olsztyn to aktualnie dziesiąty zespół Fortuna 1 Ligi. W rundzie jesiennej zespół z województwa warmińsko-mazurskiego gościł w Legnicy 18 października. Miedź wygrała 4:1 po golach Marcina Warcholaka, Valerijsa Sabali, Jakuba Łukowskiego i Dawida Korta. Honorowe trafienie dla olsztynian zanotował Mateusz Gancarczyk.

W 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski wystąpi 16 najlepszych klubów, które przeszły co najmniej dwie wcześniejsze rundy. Wyjątkiem są Błękitni Stargard, którzy w rywalizacji uczestniczą od rundy wstępnej.

Stomil w poprzednich rundach wyeliminował Ruch Chorzów, wygrywając w rzutach karnych 4:3 (po remisie 3:3) oraz Wisłę Płock zwyciężając w serii rzutów karnym 4:1 (po remisie 0:0). Miedź eliminowała KGHM Zagłębie II Lubin oraz GKS Jastrzębie.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski w każdej drużynie na boisku musi przebywać minimum jeden młodzieżowiec (poniżej 22 roku życia – w sezonie 2019/2020 z rocznika 1998 i młodsi). W trakcie meczu trenerzy mogą przeprowadzić cztery zmiany, ale ostatnią z nich można dokonać wyłącznie w dogrywce. Rywalizacja toczy się o wysoką stawkę. Zdobywca trofeum otrzyma 3 mln złotych, a łączna pula nagród wyniesie 6 580 000 zł.

Rolę gospodarza pełnią zespoły grające na co dzień na niższym poziomie rozgrywkowym. W przypadku drużyn z tej samej ligi, mecze rozgrywane są na boisku drużyny wylosowanej jako pierwsza. Przed każdą fazą odbywa się osobne losowanie. W każdej rundzie rywalizacja toczy się na zasadzie jednego meczu.

Pojedynki 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski zaplanowano na 3, 4 i 5 grudnia 2019 roku. Finał Totolotek Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Pary 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski:

Stal Stalowa Wola – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
GKS Tychy – ŁKS Łódź
Cracovia Kraków – Raków Częstochowa
Legia II Warszawa - Piast Gliwice
Błękitni Stargard - Stal Mielec
Górnik Łęczna – Legia Warszawa
Miedź Legnica – Stomil Olsztyn


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/