Miedziowe „Naj 2018” – Historyczne derby dla Miedzi

28.12.2018, 12:05
Na drugiej pozycji w podsumowaniu najważniejszych momentów 2018 roku w wykonaniu Miedzi Legnica jest na pewno wygranie pierwszych – historycznych derbów Zagłębia Miedziowego. Miedź Legnica pewnie pokonała Zagłębie Lubin 2:0.

Każdy z legnickich kibiców od początku sezonu czekał na jeden mecz. Ten najważniejszy. Miało do niego dojść 2 września o godz. 15.30. Właśnie wtedy Miedź Legnica podejmowała na własnym obiekcie Zagłębie Lubin i były to pierwsze ekstraklasowe derby pomiędzy tymi drużynami. Pełny stadion, wspaniały doping legnickich kibiców i jeszcze lepsza gra Miedzi. Legniczanie pierwszy cios zadali w 23 minucie gry. Właśnie wtedy Marquitos otworzył wynik, a legnicki stadion oszalał z radości. Ostateczny cios w tym spotkaniu zadał jednak Petteri Forsell, który w 90 minucie meczu pokonał bramkarza z Lubina i dał Miedzi historyczne zwycięstwo.

Miedź Legnica - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: 23 Marquitos, 90 Forsell.

Miedź Legnica: Anton Kanibołocki - Paweł Zieliński, Tomislav Bozic, Kornel Osyra, Artur Pikk - Henrik Ojamaa, Rafał Augustyniak, Omar Santana (49. Borja Fernandez), Marquitos (88. Adrian Purzycki), Fabian Piasecki (59. Wojciech Łobodziński) - Petteri Forsell.

Przypominamy jeszcze raz derby Miedź – Zagłębie.