MLJM: Miedź gromi Śląsk Wrocław

02.04.2017, 13:30

2017_MLJM_-_Slask_Wroclaw_-_10.jpgJuniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica nie mieli problemów z wygraniem meczu ze Śląskiem Wrocław w ramach MLJM. Legniczanie pokonali graczy z Wrocławia 4:1.

Miedź od samego początku spotkania pokazała wrocławianom, kto będzie dyktował warunki na boisku. Legniczanie zdobyli szybko dwa gole i z pozycji prowadzącego kontrolowali wydarzenia na placu gry. Pierwszy gol padł w 8 minucie meczu po rzucie karnym, który wykorzystał Jakub Giełda. Na 2:0 w 22 minucie podwyższył Sobkowiak. Również przy tym golu udział miał Jakub Giełda, który w tej akcji asystował.

Po przerwie Miedź szybko zdobyła kolejnego gola. W 47 minucie legniczanie wyprowadzili szybką kontrę, którą sfinalizował Szymon Cukier. Czwartego gola strzelił Bartłomiejczak, który uderzył mocno i precyzyjnie z rzutu wolnego oddalonego od bramki o około 30 metrów. Przy stanie 4:0 Miedź mogła być już spokojna o wynik. Wrocławianie honorowe trafienie uzyskali z rzutu karnego w końcówce spotkania.

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 4:1 (2:0)

Bramki: 8(k) Giełda, 22 Sobkowiak, 47 Cukier, 76 Bartłomiejczak – 78(k) Ostrowski.

Miedź Legnica: Szawaryn – Bartłomiejczak, Chudzik, Stanuszek, Pindur, Kaczmarkiewicz (50 Szpak), Lewandowski, Sobkowiak, Januszewski (55 Szczepanek), Cukier (70 Rokosz), Giełda (72 Frankowski).