Aktualności

Klub

Mowlik i spółka – ciekawy pomysł Miedzi

11.04.2012, 11:33

soccer_agency.jpgDSA Soccer Agency – tak nazywa się spółka zależna od Miedzi, na której czele stoją Mariusz Mowlik i Adrian Woźniczka. Jej działania mają polegać na promowaniu wizerunku piłkarzy oraz doradztwie w rozwoju ich karier. Zarobione przez spółkę pieniądze będą wspierały budżet Miedzianki.

Działania DSA Soccer Agency będą miały charakter typowo marketingowy. – W przyszłości chcielibyśmy pomagać piłkarzom w promocji i doradzać w rozwoju ich karier – wyjaśnia Mariusz Mowlik. – Na razie jednak skupiamy się na graniu w piłkę oraz pomocy Miedzi w scoutingu młodych zawodników – dodaje. Do nadrzędnych działań spółki będzie należało reklamowanie piłkarzy, a także promowanie ich m.in. poprzez stronę internetową, zawierającą specjalistyczne materiały scoutingowe. W planach jest m.in. montowanie i pokazywanie filmów z najlepszymi akcjami, zagraniami i bramkami piłkarzy, a także przedstawianie rzetelnych informacji o zawodnikach, opartych o specjalistyczne testy i badania. – W ten sposób chcemy dawać piłkarzom możliwość promowania swojego talentu. Skautom piłkarskim czasem trzeba podać gotowe informacje o zawodnikach, czy zwrócić ich uwagę na danego piłkarza. Materiały przygotowywane w przyszłości przez DSA Soccer Agency będą zawierały informacje zwykle niedostępne na co dzień. Np. kto dziś wie, że nasz młodzieżowiec  Bartek Kuśnierz, mimo że nie ma jeszcze nawet 17 lat, ma już wyniki testów szybkościowych na poziomie piłkarzy z Ekstraklasy? – tłumaczy Andrzej Dadełło. Spółka będzie także doradzać zawodnikom w sprawach związanych np. z pozyskaniem sponsora indywidualnego.

DSA Soccer Agency będzie współpracować z doświadczonymi prawnikami, którzy będą służyć pomocą prawną zawodnikom. – Mamy różne doświadczenia z menadżerami. Piłkarze czasem nie wiedzą, że do załatwienia jakiejś sprawy wystarczy porada prawnika – mówi Martyna Pajączek, prezes zarządu Miedzi.

Z usług DSA Soccer Agency będą mogli korzystać  także piłkarze Miedzi. – Z perspektywicznymi piłkarzami mamy podpisane długoterminowe kontrakty o profesjonalne uprawianie piłki nożnej, które doskonale zabezpieczają interesy Miedzi. Natomiast DSA Soccer Agency ma pomagać w przyszłości w promowaniu piłkarzy. Liczymy, że poprzez zbudowanie międzynarodowej sieci scoutingu oraz kontakty z menadżerami z różnych krajów, w przyszłości ta spółka będzie potrafiła zwrócić uwagę zagranicznych klubów na polskich piłkarzy, co może zaowocować dalszym ich rozwojem  – wyjaśnia Andrzej Dadełło.

Spółka powstała z myślą o dywersyfikacji źródeł dochodu klubu i zapewnieniu Miedzi stabilności na lata. Konstrukcja prawna DSA Soccer Agency była wielokrotnie analizowana przez doświadczonych prawników tak, by nie naruszała prawa. Zgodnie z postanowieniami Uchwały nr 1/7 z dnia 31 marca 2006 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji dla Menadżerów ds. Piłkarzy, menadżerami piłkarskimi nie mogą być zawodnicy ani spółki prawa handlowego. Oczywiste jest więc, że tak nie będzie i spółka nie może podpisywać umów o reprezentowanie. Umowa spółki za rodzaj przeważającej działalności uznaje „stosunki międzyludzkie (public relations) i komunikację”, przez co rozumie się w szczególności doradztwo i bezpośrednią pomoc w tym zakresie.

Ten projekt doskonale pokazuje profesjonale podejście Miedzi do budowy otoczki biznesowej klubu, która ma mu zapewnić stabilizację oraz silną pozycję nie tylko w regionie.  Póki co, spółka nie prowadzi żadnych działań. W przyszłości będzie jednak współpracować z klubami piłkarskimi i menadżerami. Z jakim skutkiem – czas pokaże.

*Tekst pochodzi z wkładki dotyczącej Miedzi z „Legnickiego Tygodnika Sportowego” (nr 5).


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/