Aktualności

Klub

Na koniec derby

30.11.2019, 09:30
Tegoroczne rozgrywki Fortuna 1 Ligi piłkarze Miedzi Legnica zakończą derbowym pojedynkiem w Głogowie.

Chrobry w ostatnich ośmiu meczach poniósł tylko jedną porażkę, w tym czasie remisując m.in. z Wartą i Podbeskidziem oraz wygrywając ze Stalą Mielec. Porażka przytrafiła się głogowianom przed tygodniem, gdy przegrali 0:4 w Niecieczy. W środę pomarańczowo-czarni zremisowali 2:2 na swoim boisku z Olimpią Grudziądz. Łącznie przed własną publicznością podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia odnieśli 4 zwycięstwa, 4 mecze zremisowali i ponieśli 3 porażki, przy bilansie bramkowym 11:9. To głównie postawie w meczach domowych głogowianie zawdzięczają, że po słabym początku rozgrywek opuścili strefę spadkową.

Oba zespoły spotkały się 10 sierpnia na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy w ramach 3 kolejki Fortuna 1 Ligi. Legniczanie zwyciężyli 2:1. Prowadzenie gościom w 13 minucie dał Michał Pawlik. Tuż przed przerwą wyrównał Marquitos, a decydującą o zwycięstwie bramkę w 86 minucie zdobył Roko Mislov.

- Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem, choć rzeczywiście mecze derbowe są inne. Są one ważne zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Podchodzimy do tego meczu po ostatnich niepowodzeniach i myślę, że traktujemy to spotkanie jako mecz rundy. Bardzo chcemy wygrać – mówi Grzegorz Bartczak, który smak derbowej rywalizacji zna doskonale.

Początek niedzielnego spotkania o godz. 19:30. Relacja pisana dostępna będzie na naszym klubowym Twitterze. Aby ją śledzić nie trzeba być zalogowanym na portalu.

Czy legniczanie odniosą zwycięstwo na stadionie przy ul. Wita Stwosza 3? Kurs w Fortunie na zwycięstwo Miedzi wynosi 2.26. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/