Nice 1 Liga: Chojniczanka – Miedź 0:0

01.04.2017, 20:00

2016_Miedz_-_Chojniczanka_Chojnice_2-0_-_24.JPGW meczu 24. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź bezbramkowo zremisowała w Chojnicach z Chojniczanką. Warto dodać, że legniczanie od 57. min grali w osłabieniu – drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartę zobaczył Hunter Gorskie.

W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek, choć oba zespoły miały swoje sytuacje. Miedź mogła objąć prowadzenie już w 11 . min, kiedy Petteri Forsell dośrodkował w pole karne gospodarzy, głową na bramkę uderzył Grzegorz Bartczak, ale jego strzał obronił Łukasz Budziłek. Dwie minuty później było gorąco pod bramką Miedzi, ale niesygnalizowany strzał Tomasza Mikołajczaka obronił Paweł Kapsa. W 43. min naciskany przez rywali Keon Daniel ryzykowanie odegrał piłkę do Kapsy, na szczęście bramkarz Miedzi dopadł do niej o ułamki sekundy przed rywalem. W ostatniej akcji pierwszej połowy legnickiego golkipera ubiegł Hunter Gorskie, który wybił piłkę głową z linii bramkowej po strzale Jacka Podgórskiego.

Niestety, Gorskie w 57. min zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę. Miedź do końca meczu grała w osłabieniu, a Chojniczanka szukała swoich szans w ataku, ale nie zdołała pokonać Kapsy. Najbliżej był Mikołajczak, który w 72. min trafił w słupek. Miedź natomiast swoich szans szukała głównie w stałych fragmentach gry, po których kilka razy w swoim stylu strzelał Forsell, ale zabrakło trochę precyzji.

- Jestem zadowolony z wyniku. Nie można nie być, grając w takim meczu przez 30 minut w osłabieniu. Pierwsza polowa była wyrównana, druga z dominacją Chojnic, co było logiczne po czerwonej kartce. Ale dobrze broniliśmy, może oprócz tej jednej sytuacji, gdy rywale trafili w słupek. Czekają nas kolejne mecze i walczymy dalej. Gratuluję zawodnikom postawy i koncentracji do końca - powiedział Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - MIEDŹ LEGNICA 0:0

Żółte kartki: Podgórski, Mikołajczak, Chvedukas oraz Gorskie, Stasiak. Czerwona kartka: Gorskie (57, za drugą żółtą). Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów: 1300.

CHOJNICZANKA: Budziłek - Podgórski, Kieruzel, Markowski, Pietruszka, Kosakiewicz (81 Jakóbowski), Chvedukas, Meschia, Rybski (80 Orzybyła), Niedziela (60 Biskup), Mikołajczak.

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Gorskie - Daniel, Penanen (76 Garguła) - Łobodziński (86 Marquitos), Forsell, Rasak - Djermanović (90 Bartulović).