NICE 1 LIGA: Miedź Legnica – Wisła Puławy 1:1

05.05.2017, 20:48

2017_Miedz_-_Wisla_Pulawy_mini.jpgSpotkanie 29. kolejki gier NICE 1 Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Wisłą Puławy zakończyło się remisem 1:1. Gola dla Miedzi tuż przed końcem pierwszej części zdobył Damian Rasak. Wisła wyrównała na kilka minut przed końcem spotkania.

Trener Ryszard Tarasiewicz zaskoczył kibiców wyjściowym składem swojej drużyny na to spotkanie.  W podstawowej jedenastce zabrakło Petteri Forsella, Petteri Penanena, a w ich miejsce pojawili się Łukasz Garguła i Mariusz Rybicki. Legniczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale pod bramką rywali gościli rzadko. Podobnie było po drugiej stronie. Paweł Kapsa tylko kilka razy miał okazję do obrony strzałów Wisły. Miedź przeprowadziła skuteczną akcję dopiero w 43 minucie gry. Po podaniu od Garguły, Rasak uderzył z 17 metrów nie do obrony. Miedź schodziła na przerwę prowadząc 1:0.

W drugiej odsłonie tego spotkania legniczanie zaczęli jeszcze bardziej atakować. W 52 minucie mogło być 2:0, gdyby Rybicki po dograniu Garguły nie trafił w słupek. W 67 minucie spotkania legniczanie przeprowadzili kolejną groźną akcję, po której bliski szczęścia był Jakub Vojtus. Słowackiemu napastnikowi Miedzi zabrakło niewiele. W odpowiedzi Sylwester Patejuk wyszedł w sytuacji sam na sam z Kapsą, ale góra okazał się legnicki bramkarz. Na sześć minut przed końcem Miedź mogła przypieczętować zwycięstwo. Po podaniu Rasaka do Vojtusa, uderzenie tego drugiego zostało zablokowane. W odpowiedzi goście wyprowadzili bardzo szybki kontratak, po którym Konrad Nowak doprowadził do wyrównania. Miedź w ostatnich minutach walczyła o zwycięstwo. Niestety tym razem legniczanie nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść.

Miedź Legnica – Wisła Puławy 1:1 (1:0).

Bramki: 43 Rasak – 85 Nowak.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

żółte kartki: Gorskie, Vojtuš, Bartkowiak - Żemło.

Miedź Legnica: Kapsa - Gorskie, Stasiak, Midzierski, Trifonow - Łobodziński (69 Pennanen), Rasak, Daniel, Garguła (64 Forsell), Rybicki (81 Bartkowiak) - Vojtuš.

Wisła Puławy: Peńkoweć - Sedlewski, Poznański, Żemło, Łytwyniuk - Hiszpański, Kolehmainen (36 Popiołek), Maksymiuk, Smektała (73 Pożak), Patejuk - Idzik (73 Nowak).