Nice 1 Liga: Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica 0:1

14.10.2017, 20:11

2017_Miedz_-_Bytovia_Bytow__-_37.jpgPo dobrym, rozgrywanym w szybkim tempie meczu, Miedź pokonała w Grudziądzu z Olimpię 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył 19-letni Przemysław Mystkowski! Dzięki wygranej legniczanie awansowali na 2. miejsce w tabeli Nice 1 Ligi.

Trener Dominik Nowak przed meczem w Grudziądzu zdecydował się na kilka zmian, a w wyjściowym składzie pojawili się m.in. bramkarz Lukasz Sapela i środkowy pomocnik Tamas Egerszegi. W 7. min gospodarze wykonywali rzut rożny, po zbyt krótkim wybiciu Miedź wyszła z szybki atakiem, ale Rafałowi Augustyniakowi nie udało się pokonać Wojciecha Małeckiego. W 23. min z prawej strony dośrodkowywał w pole karne Olimpii Grzegorz Bartczak, strzałem próbował tę akcję zamykać Wojciech Łobodziński, ale nie zdołał skierować piłki do bramki. W 27. min bramkarzowi Olimpii sporo kłopotów sprawił kąśliwy strzał Marquitosa. Hiszpan kolejny raz był blisko zdobycia gola w 41. min, ale znów jego uderzenie obronił Małecki. Warto odnotować także próby strzałów Łobodzińskiego i Santany, które jednak mijały światło bramki Olimpii. Gospodarze też mieli swoje okazje. W najgroźniejszych w 33. min Michalik po podaniu Klichowicza uderzył obok bramki, ale w 39. min Handzlik wyszedł do prostopadłego podania i od razu zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. W końcówce pierwszej połowy kibice oglądali szybką wymianę ciosów i kilka akcji z obu stron zagranych w świetnym tempie, ale bramki nie padły.

W drugiej połowie nadal utrzymywało się świetne tempo meczu, a obie drużyny szukały swoich szans w ataku. W 67. min w pole karne gospodarzy wpadł Wojciech Łobodziński, uderzył na bramkę, ale jego strzał obronił Małecki. Cztery minuty później po ładnej akcji kapitan Miedzi już nie strzelał, a dograł piłkę do Przemysława Mystkowskiego, a ten z 16 metrów trafił do bramki tuż przy słupku, dając Miedzi prowadzenie! Ostatni kwadrans legniczanie musieli bronić korzystnego wyniku grając w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę zobaczył Frank Adu Kwame. Legniczanie nie dali już jednak wydrzeć sobie zwycięstwa, które wywindowało Miedź na 2. miejsce w tabeli Nice 1 Ligi!

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:0)

Bramka: Mystkowski (71). Żółte kartki: Kaczmarek, Goropevsek oraz Adu, Bożić, Vojtus. Czerwona kartka: Adu (74, za drugą żółtą). Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

OLIMPIA: Małecki - Olczyk (78 Koval), Goropevsek, Wełna, Żitko, Klimczak (59 Kaczmarek), Ciechanowski, Handzlik (66 Adamczyk), Michalak, Klichowicz, Salmikivi.

MIEDŹ: Sapela - Bartczak, Perez, Bożić, Adu - Egerszegi, Augustyniak (46 Garguła), Santana (63 Vojtus) - Marquitos (79 Zieliński), Mystkowski, Łobodziński.