Nice 1 liga: Wigry Suwałki – Miedź Legnica 0:1. Mamy to!

18.03.2017, 19:15

2017_Mied_Legnica_-_MKS_Kluczbork_-_127.jpgW meczu 22. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi Miedź wygrała w Suwałkach z Wigrami 1:0 po golu Grzegorza Bartczaka! To bardzo ważne zwycięstwo naszej drużyny, które pozwoliło zmniejszyć stratę w tabeli Nice 1 ligi do miejsca premiowanego awansem do zaledwie jednego punktu!

W pierwszej połowie gospodarze kilka razy gościli w polu karnym Miedzi, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Pawła Kapsę. Najbliżej zdobycia gola był w 13. min Maciej Wichtowski, który strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Kilka razy do prostopadłych zagrań w stronę bramki Miedzi startował Kamil Adamek, ale świetnie przesuwała się linia defensywna Miedzi i napastnik Wigier był „łapany na spalonym”. Z drugiej strony boiska bramkarza Wigier starał się zaskoczyć w swoim stylu Petteri Forsell. W 8. min środkowy pomocnik Miedzi minimalnie chybił z rzutu wolnego, a w 38. min jego strzał z najwyższym trudem obronił Zoch. W 43. min Fin dośrodkował z rzutu rożnego do swojego rodaka Petteri Pennanena, ten jeszcze odegrał piłkę, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Grzegorz Bartczak i dał Miedzi prowadzenie 1:0 do przerwy.

Na początku drugiej połowy groźnie zaatakowali gospodarze – w 55. min w sytuacji sam na sam z Kapsą znalazł się Radecki, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Miedzi. Pięć minut później przed dogodną okazją na podwyższenie wyniku – po podaniu Forsella – znalazł się Łobodziński, ale nie zdołał zakończyć tej akcji celnym strzałem. W najlepszej okazji gospodarzy do wyrównania na bramkę Kapsy w 66. min strzelał Karankiewicz, ale piłkę przed linia bramkową wybił Pennanen. Miedź wygrała ostatecznie 1:0 i zmniejszyła dystans do miejsca premiowanego awansem do zaledwie jednego punktu!

WIGRY SUWAŁKI - MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:1)

Bramki: Bartczak (43). Żółte kartki: Radecki, Karankiewicz oraz Rybicki. Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

WIGRY: Zoch – Karankiewicz (68 Wroński), Cverna, Kozak (57 Santana), Radecki, Kądzior, Kwame, Bucholc, Wichtowski, Ryczkowski (78 Dadok), Adamek.

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonov, Daniel, Pennanen (76 Garguła), Rasak, Forsell, Rybicki (46 Marquitos), Łobodziński (90 Bartulović).