Aktualności

Akademia

Nowa bursa Miedzi już do dyspozycji młodych zawodników!

01.10.2020, 15:00
Miedź Legnica podnosi standardy funkcjonowania klubowej Akademii. Po inwestycjach związanych z ośrodkiem treningowym przy ul. Świerkowej i nowej siedzibie SMS Miedź, przyszła pora na miejsce zakwaterowania szkolących się w klubie graczy. Od października młodzi piłkarze Miedzi przenieśli się do nowej bursy dla młodzieży!

Nowa bursa Miedzi mieści się przy ul. Gliwickiej 6. Wychowankowie Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica mogą w niej w komfortowych warunkach mieszkać, uczyć się i spędzać wolny czas. Do ich dyspozycji pozostaje 30 eleganckich, umeblowanych, przestronnych pokoi z w pełni wyposażonymi łazienkami - wszystko to w znacznie wyższym standardzie, niż w poprzedniej lokalizacji. Zawodnicy na miejscu mają m.in. kuchnię, pokój socjalny oraz pokój nauki. Budynek spełnia wysokie standardy przeciwpożarowe oraz sanitarne.

- Jest to kolejny, długo wyczekiwany etap pozytywnych zmian w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Bardzo się cieszę, że nasza młodzież mieszka już w nowej bursie. Dzięki temu komfort ich codziennego życia jest na znacznie wyższym poziomie. To nie koniec zmian infrastrukturalnych w naszej Akademii. Jest już nowa siedziba SMS i nowa siedziba bursy, a wkrótce czekają nas kolejne inwestycje w ośrodku treningowym przy ul. Świerkowej – mówi Wojciech Robaszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Nad młodymi piłkarzami zakwaterowanymi w bursie czuwają doświadczeni wychowawcy z wieloletnim stażem i wykształceniem pedagogicznym, którzy stale pozostają do dyspozycji młodzieży. W bursie obowiązuje regulamin, ułatwiający utrzymanie w niej ładu i porządku. Mieszkańcy bursy mają zapewnione pełne wyżywienie, a posiłki są konsultowane z dietetykiem, co gwarantuje ich wysoką jakość i walory odżywcze. 

GALERIA ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/