Aktualności

Akademia

Nowa jakość w Akademii Miedzi. Twoje dziecko już może do niej dołączyć

04.06.2019, 09:53
Mijający powoli sezon był dla Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica bardzo intensywny. Podejmowano wiele działań mających zachęcić najmłodszych adeptów futbolu do wstąpienia w szeregi zielono-niebiesko-czerwonych drużyn. Trenerzy już myślą o kolejnym sezonie, do którego przygotowania rozpoczną się 15 lipca!

Klub w ostatnim czasie przeprowadził wiele działań popularyzujących akademię, ale również otwierających drogę do piłkarskiej kariery młodym zawodnikom z regionu i całej Polski. 

- Są to nowe działania, które zaczęliśmy w tym roku. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że te wydarzenia będą kontynuowane w przyszłym roku. Przedszkoliada miała charakter promocyjny Akademii Miedzi, aby jak najwięcej osób trafiało do naszych zespołów, funkcjonujących w niższych kategoriach wiekowych. Dzień bramkarski miał za zadanie pokazać, że są tutaj specjalistyczne treningi bramkarskie, że ci chłopcy mogą śmiało do nas przychodzić, kształcić się i podnosić swoje umiejętności. Ma to również na celu dodatkowy skauting dla klubu, w celu pozyskania najlepszych zawodników – zauważa trener Rafał Fościak.

Nie tak dawno na boisku przy ul. Hetmańskiej odbyła się I Przedszkoliada z Akademią Piłkarską Miedzi Legnica, będąca zarówno mocnym akcentem na zakończenie sezonu, jak i pewnym otwarciem przed kolejnymi rozgrywkami.

- Na pewno był to duży sukces organizacyjny klubu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli. Począwszy od Klubu Biznesu, hurtowników warzyw i owoców po wszystkich trenerów, zawodników grup A1 i B1, bo było to spore wydarzenie. Nie ukrywam, że mamy już pierwsze przemyślenia i chrapkę na kolejne działania. Liczymy, że uda się zrobić coś jeszcze większego. Zdradzę taką tajemnicę, że zaproszone zostały wszystkie przedszkola z Legnicy, było ich aż 43. 600 osób, które odpowiedziało, to dopiero zalążek. Widzimy, że możliwości są ogromne i będziemy dążyli do tego, żeby zainteresować piłką nożną, Miedzią Legnica, ale też po prostu sportem i zdrowym stylem odżywiania większą rzeszę dzieci. Na pewno nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – podkreśla trener Krzysztof Skrzypek.

 Działania podejmowane przez trenerów Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica bez wątpienia przyciągają najmłodszych legniczan do praktykowania zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej i zainteresowania sportem.

- Chcemy zachęcić w ogóle do uprawiania sportu, do odłożenia na chwilę smartfonów i innych urządzeń. Ale nie ukrywam, że bardzo byśmy chcieli, żeby najmłodsze dzieci wybierały nasz klub, żeby to był dla nich pierwszy wybór, a my byśmy mogli rozwijać je na co dzień, nie tylko taką pojedynczą akcją. Żeby dali sobie i nam szanse na rozwój sportowy. Tym bardziej, że nie ukrywajmy, na wczesnym etapie piłkarstwa skupiamy się na ogólnych działaniach. Rodzice nie muszą się obawiać, że będzie to tylko piłka, bo jest bardzo dużo działań koordynacyjnych, które mogą pomóc przy innych dyscyplinach – dodaje trener Skrzypek.

- Chcemy pokazać, że Akademia Miedzi Legnica prężnie działa, że cały czas się rozwijamy i idzie to w dobrym kierunku. Wiadomo, że nic nie dzieje się z dnia na dzień i potrzeba jakiegoś okresu, aby to zafunkcjonowało. W związku z tym podejmujemy takie działania – uzupełnia trener Fościak.

To dopiero początek, bowiem koordynatorzy poszczególnych roczników już pracują nad przygotowaniami do kolejnych rozgrywek.

- Sezon, który zakończymy wraz z rokiem szkolnym 19 czerwca, był dla nas okresem przejściowym, w którym wprowadzaliśmy wiele nowych rzeczy. Doskonaliliśmy model szkolenia zaproponowany przez dyrektora Wojciecha Robaszka i właśnie dzięki tej solidnej i systematycznej pracy mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w nowym sezonie nasza akademia zyska nową, lepszą jakość. Zdecydowanie wszystko funkcjonować będzie na wyższym poziomie, zarówno pod kątem szkoleniowym, jak i organizacyjnym, ponieważ w tej dziedzinie również mocno pracowaliśmy – zaznacza trener Paweł Dziakowicz.

Koordynator najmłodszych roczników nie bez powodu wskazuje na Przedszkoliadę, jako działanie przynoszące szczególną korzyść nie tylko Akademii Miedzi, ale i lokalnej społeczności.

- Na pewno warto zwrócić uwagę na Przedszkoliadę, która mamy nadzieję pozwoli nam zachęcić większą liczbę dzieci do udziału w treningach i zapełni miejsca zespołów w aż pięciu rocznikach. Najstarszą grupę będą tworzyli chłopcy urodzeni w roku 2010, zaś najmłodszą chłopcy już w wieku 5 lat, czyli mówimy tutaj o roczniku 2014. Sezon rozpoczynamy dość wcześnie, już 15 lipca, dlatego już teraz zachęcam do zgłoszenia i spróbowania swoich sił w Akademii Miedzi Legnica. (tel. 691 057 788, e-mail pawel.dziakowicz@miedzlegnica.eu). Pierwsze treningi są tzw. treningami testowymi, po których rodzice mogą stwierdzić czy to jest odpowiednie miejsce dla ich dziecka, a sam zawodnik zobaczyć na „własne skórze” jak prowadzone są zajęcia. Naszym głównym celem w grupach dziecięcych jest rozwój sprawności ogólnej. Oczywiście jest też miejsce na piłkę nożnej, ale tak jak wcześniej wspomniałem, kluczem jest ogólna sprawność ruchowa, która w późniejszym wieku ma pozwolić danemu zawodnikowi osiągnąć bardzo dobry poziom piłkarski – kończy trener Dziakowicz.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/