Aktualności

Akademia

Nowi trenerzy Akademii Miedzi w przestrzeni U17-U19

07.07.2021, 11:30
Trzech nowych trenerów zasiliło sztaby szkoleniowe Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica w przestrzeni szkoleniowej U17-U19. Do zielono-niebiesko-czerwonej rodziny dołączyli Ednardo Monteiro, Bartłomiej Skowroński i Bartosz Kwiatkowski.

Ednardo Monteiro będzie pełnił rolę II trenera drużyny U19 oraz Analityka Gry. Dotychczas Ednardo pracował w GKS Tychy, Ślęzie Wrocław, MUKP Dąbrowa Górnicza oraz portugalskich Custóias FC, Futebol Clube Gaia i FC Porto.

- Jest to dla mnie wielka radość. Od dawna szukałem takiego projektu. Jest to wielkie wyzwanie. Trzeba teraz pracować na boisku aby Miedź była coraz lepsza. Jestem trenerem, który bazuje na pracy indywidualnej. Lubię rozwijać inteligencję boiskową zawodników nie dając im gotowych rozwiązań. Chciałbym to dodać do naszego projektu - mówi Ednardo Monteiro.

Ednardo Monteiro

Bartłomiej Skowroński to Główny Trener Przygotowania Motorycznego U14-U19 Akademii Miedzi oraz II trener drużyny U17. Poza tym w Dziale Rozwoju Akademii będzie tworzył Model Treningu Motorycznego. Wcześniej pracował w FC Wrocław Academy.

- Myślę, że jest to bardzo fajna perspektywa w rozwoju moim jak i całego klubu. Mam nadzieję, że stworzymy projekt najwyższej jakości. Jestem bardzo zadowolony i mam ogromne nadzieje, że stworzymy tutaj jedną wielka ekipę, która będzie miała dużo do zrealizowania - mówi Bartłomiej Skowroński.

Bartłomiej Skowroński

Bartosz Kwiatkowski będzie w nowym sezonie I trenerem drużyny U19 oraz Koordynatorem Indywidualnej Ścieżki Rozwoju Zawodnika. Posiada najwyższą w szkoleniu młodzieży licencję trenerską UEFA Elite Youth. To także współwłaściciel Szkółki Techniki Fundamentalnej - partnera Akademii Miedzi w procesie szkolenia. Wcześniej pracował w Iskrze Kochlice, Zagłębiu Lubin, Juventus  Academy, Górniku Polkowice i Śląsku Wrocław. Trener przygotowania Technicznego Kadry DOLZP, NVVS’46 Spanbroek (Holandia). W roku 2012 prowadził już w Miedzi rocznik 2004.

- Bardzo się cieszę, że od lipca będę miał możliwość kontynuowania swojej przygody trenerskiej w strukturach Akademii Miedzi Legnica. Jestem zadowolony, że przedstawiony mi długofalowy projekt jest spójny z moją wizją i filozofią szkolenia dzieci. Wierzę, że moje wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami będzie wartością dodaną, a dbanie o rozwój jednostki, indywidualizacja procesu szkoleniowego w przyszłości zaprocentuje młodymi zawodnikami w pierwszym i drugim zespole Miedzi. Mam wobec siebie bardzo wysokie wymagania, jasno określony cel, sprecyzowaną ścieżkę rozwoju. Planowałem funkcjonowanie w takiej roli od kilku lat, więc nie ma tu mowy o przypadku. Projekt jest perspektywiczny, a ja jestem bardzo zadowolony, że mogę być jego częścią i wspólnie z przyszłymi współpracownikami dbać o jak najlepszy rozwój młodzieży w Legnicy - mówi Bartosz Kwiatkowski.

Bartosz Kwiatkowski


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl