Aktualności

Akademia

Nowości w Akademii Miedzi: Startuje projekt Miedź Kids!

23.03.2021, 16:00
Akademia Piłkarska Miedzi Legnica rozpoczyna projekt Miedź Kids, który będzie wdrażany w etapach, do końca trwającego roku kalendarzowego. Przedsięwzięcie skierowane jest do najmłodszych adeptów futbolu, szkolących się w grupach od U4 do U10.

Miedź Kids to projekt fundamentalny dla rozwoju akademii. Dlatego za przedsięwzięcie odpowiadać będzie osoba, która dobro klubu i najmłodszych zawodników ma w swoim sercu. Na czele projektu staje Marcin Garuch, człowiek instytucja w Miedzi, a przede wszystkim postać, która najmłodszym zawodnikom kojarzyć się będzie z pasją i dążeniem do realizacji marzeń związanych z legnickim klubem.
 
- Miedz Kids jest projektem skierowanym do wszystkich dzieci z Legnicy i okolic, które kochają grać w piłkę nożną i chcą to robić z Miedzią Legnica. Mamy konkretny plan na rozwój, a wdrażane krok po kroku nowe projekty, w perspektywie przyniosą wymierne efekty szkoleniowe. Praca u podstaw jest dla nas najważniejsza. Ten projekt tworzy solidny fundament do dalszej pracy. W Akademii Piłkarskiej Miedzi stale rozwijamy ofertę dla najmłodszych adeptów futbolu. Zamierzamy dzielić się swoim doświadczeniem, a poprzez nieustanne poszerzanie naszej oferty, chcemy by z roku na rok w Legnicy było coraz więcej dzieci kopiących piłkę – mówi Marcin Garuch, koordynator Miedź Kids.
 
Aktywność w przedszkolach
 
Przestrzenią bazową dla projektu będzie aktywność Akademii Miedzi w przedszkolach, przejawiająca się poprzez różnego rodzaju sportowe eventy. Już najmłodszym legniczanom będziemy pokazywać, że Miedź jest otwarta dla wszystkich miłośników piłki nożnej. Niewątpliwą atrakcją dla kategorii U4, czyli zdecydowanie najmłodszych adeptów futbolu, będzie trening rodzica z dzieckiem pod opieką wykwalifikowanej kadry naszego klubu. Tym projektem chcemy umożliwić wykonanie pierwszych sportowych kroków w kierunku dołączenia do naszej wielkiej piłkarskiej rodziny.
 
Autorski program szkoleniowy
 
Już od nowego sezonu pion szkoleniowy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica pracować będzie według autorskiego programu. Jego podstawami będą obszary techniczne, taktyczne, mentalne i motoryczne. Pojawi się w nim model treningu motorycznego dostosowany do danej kategorii wiekowej, model zawodnika, model rodzica, obszar wiedzy, indywidualizacja procesu szkoleniowego oraz formuła rozgrywania spotkań kontrolnych na zasadach dostosowanych do eksponowania jednostki w procesie meczowym.
 
Dodatkowe jednostki treningowe i sporty uzupełniające
 
Ponadto od nowego sezonu nastąpi efektywniejsze wykorzystanie  procesu szkoleniowego poprzez zwiększenie liczby jednostek treningowych oraz wydłużenie ich czasu, z dostosowaniem do danej kategorii wiekowej. Dodatkowa jednostka treningowa będzie przede wszystkim poświęcona na sprawność ogólną, która jest podstawą do prawidłowego rozwoju układu ruchu. Kolejnym obszarem po modelu treningu motorycznego, którego celem jest wielowymiarowe przygotowanie organizmów pod względem ogólnej sprawności, będącej bazą pozostałych elementów procesu szkoleniowego, są sporty uzupełniające. Nasze zespoły cyklicznie wezmą udział w dodatkowych zajęciach, jak np. sztuki walki, akrobatyka czy ćwiczenia w parku trampolin.
 
- Model szkolenia Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica to długofalowy proces, polegający na eksponowaniu jednostki i wykorzystaniu indywidualnego potencjału zawodnika. Mamy świadomość, że predyspozycje techniczne, poznawcze, koordynacyjne zdolności motoryczne czy kształtowanie nawyków, to wieloletnia praca, dlatego musi rozpocząć się u podstaw. Przestrzeń Miedź Kids jest dla nas fundamentem do dalszego procesu szkolenia, dlatego zamierzamy wykorzystać czas od U4 do U10 w oparciu o najwyższe standardy pracy z najmłodszymi wychowankami naszej akademii. Wychowanek Akademii Miedzi Legnica, który w perspektywie trafi do pierwszego zespołu, będzie dla nas ogromną dumą. Nasi trenerzy mają świadomość, że cierpliwość, profesjonalizm oraz konsekwencja w pielęgnowaniu wartości szkoleniowych i wychowawczych zaowocują takimi sukcesami - zaznacza Tomasz Syska, pełniący obowiązki dyrektora Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.
 
Półkolonie i obozy sportowe
 
W ramach Miedź Kids planowanych jest wiele aktywności. Jedną z nich będą półkolonie i obozy sportowe. Podczas tygodniowych półkolonii uczestników czeka wiele atrakcji sportowych, edukacyjnych oraz integracyjnych. Ich celem będzie przede wszystkim wykorzystanie wakacyjnego czasu na wszechstronny rozwój młodego człowieka w duchu sportowym. Z kolei obozy sportowe dla zespołów U5-U10 będą okazją do podniesienia umiejętności, pierwszych kroków w kierunku zwiększenia samodzielności, integracji z kolegami oraz rozwinięcia własnej osobowości. Dla najmłodszych zawodników to również dobra zabawa i szansa na niezapomniane sportowe przygody. 
 
Przed startem nowego roku szkolnego planowane jest wyposażenie obiektów sportowych oraz zespołów w nowy sprzęt do prowadzenia procesu treningowego. Trenażery dla najmłodszych kategorii są ważnym elementem budowania środków treningowych, ale pełnią również rolę uatrakcyjnienia zajęć. Systematycznie zamierzamy inwestować w piłki, różnego rodzaju bramki, płotki, talerzyki, pachołki i wiele innych przyrządów dla technicznego rozwoju projektu.
 
Dedykowana odzież i akcesoria
 
Tożsamość z Klubem Miedź Legnica musi opierać się również na odpowiednim reprezentowaniu barw, dlatego planowane jest wprowadzenie w Strefie Miedzi dedykowanej odzieży i akcesoriów dla naszych najmłodszych zawodników. Ważnym wydarzeniem będzie wprowadzenie od nowego sezonu pakietów startowych dla każdego gracza, w trzech wersjach wyposażenia, w których znajdą się m.in. strój treningowy, dres treningowy, plecak czy bidon. Pakiety zostaną dostosowane zawartością do konkretnych cen. Wszystkie elementy linii odzieżowej będą dostępne w Strefie Miedzi, a ich celem będzie jednolity ubiór naszych zawodników oraz tworzenie więzi z klubem.
 
Najmłodsza przestrzeń w akademii musi mieć również swojego bohatera, którym będzie dobrze nam znany Lew Miedziak. Postać klubowego lwa jest motywem przewodnim projektu, który będzie wyróżniać młodych graczy szkolących się w ramach Miedź Kids. 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/