Ojamaa, Pikk i Sabala zagrali w reprezentacjach

09.09.2019, 23:31
Henrik Ojamaa, Artur Pikk i Valerijs Sabala zanotowali występy w swoich reprezentacjach narodowych podczas przerwy na międzypaństwowe mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku.

Najbardziej zapracowanym graczem Miedzi w tym okresie był Henrik Ojamaa, który w meczach z Białorusią i Holandią dwukrotnie wybiegał w podstawowej jedenastce Estończyków. W przegranym 1:2 starciu z naszymi wschodnimi sąsiadami Ojamaa zmieniony został w 86 minucie. Z kolei Artur Pikk w tym spotkaniu zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. W przegranym 0:4 pojedynku z Holandią Ojamaa boisko opuścił w 85 minucie, natomiast Pikk pozostał na ławce rezerwowych.

Valerijs Sabala, którego reprezentacja Łotwy, rywalizuje w jednej eliminacyjnej grupie z Polską, w zakończonym porażką 0:6 z Austrią meczu znalazł się wśród rezerwowych. Na murawie Sabala zameldował się w 84 minucie meczu z Macedonią Północną, który Łotysze przegrali 0:2. Gdy piłkarz zielono-niebiesko-czerwonych pojawił się na placu gry, wynik meczu był już rozstrzygnięty.

Z kolei wypożyczony do HJK Helsinki Petteri Forsell w meczach z Grecją (1:0) i Włochami (1:2) pozostał wśród rezerwowych.