Aktualności

Klub

Ostatni tydzień przed ligą

23.02.2021, 08:30
Już tylko dni dzielą piłkarzy Miedzi Legnica od inauguracji rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Bieżący tydzień to dla podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza czas na ostatnie szlify przed wznowieniem rozgrywek. Wszyscy piłkarze są zdrowi i zgłaszają akces do gry, co oznacza spory ból głowy dla przedstawicieli sztabu szkoleniowego.

Zielono-niebiesko-czerwoni pracę w bieżącym tygodni rozpoczęli zgodnie z zamierzeniami, a plan na kolejne dni został szczegółowo rozpisany. Legniczanie każdego dnia skupiać się będą na innych elementach, by optymalnie przygotować się na sobotnią, wyjazdową potyczkę z Sandecją Nowy Sącz, która ligową jesień zakończyła serią sześciu meczów bez porażki. 
 
- W końcu możemy trenować na naturalnych nawierzchniach. Legnicki OSiR bardzo dobrze przygotował dla nas boiska. W poniedziałek mieliśmy zajęcia z piłką, sporo czasu poświęciliśmy technice, dużo było pracy tlenowej. Dzisiaj będziemy kłaść akcent na motorykę. Będzie to mocniejszy dzień, łącznie z grą na głównej płycie. Jutro i w czwartek skupimy się na taktyce, wykończeniu akcji oraz rozegraniu. W czwartek dojdzie też praca nad szybkością i koordynacją. Pewne rzeczy sobie przypomnimy, bo już nic nowego nie będziemy wprowadzać. Chcemy, żeby pewne nawyki i zachowania weszły nam na stałe w krew. Piątek zaczniemy treningiem na własnym obiekcie, a następnie czeka nas wyjazd do Nowego Sącza – mówi trener Jarosław Skrobacz.
 
Piłkarze Miedzi w przerwie zimowej pracowali bardzo ciężko, szczególnie podczas dwóch, tygodniowych obozów. W ostatnim czasie sztab szkoleniowy dobierał obciążenia treningowe w ten sposób, by legniczanie w optymalnej dyspozycji rozpoczęli wiosenne zmagania w Fortuna 1 Lidze. 
 
- Od pewnego czasu, po drugim obozie, schodziliśmy już z obciążeń. Ale wiosną chcemy też pracować z większą intensywnością niż jesienią. Tak rozplanowaliśmy sobie pracę, by być bardziej odpornym na zmęczenie, mocniejszą pracę i cięższe treningi. Żeby organizmy odpowiednio się regenerowały, mimo większego wysiłku niż w poprzedniej rundzie. Myślę, że to nam wychodzi. Cały czas jesteśmy w stanie monitorować sobie zmęczenie, które na bieżąco kontrolujemy. Na pewno ten tydzień jest inny z tego względu, że przeszliśmy na naturalną nawierzchnię, co oznacza inny tryb pracy mięśni. Ale cieszymy się, że już w poniedziałek mogliśmy trenować na takiej płycie – zaznacza szkoleniowiec zespołu znad Kaczawy.
 
Co najbardziej cieszy tuż przed startem rywalizacji, nikt w drużynie nie narzeka na urazy. Wszyscy są w pełni sił i koncentrują się tylko na pracy. To sprawia, że rywalizacja o miejsce w kadrze meczowej jest bardzo zacięta. - Wszyscy są zdrowi i pracują na sto procent. Mamy olbrzymi ból głowy przed wyborem kadry, która wyjedzie na mecz do Nowego Sącza – kończy trener Skrobacz.

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/