Aktualności

Akademia

Paweł Dziakowicz: To co robimy ma sens

13.12.2018, 15:16
Paweł Dziakowicz w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica pojawił się stosunkowo niedawno, bo w lecie. Rozmawiamy z trenerem i koordynatorem najmłodszych grup szkoleniowych, podsumowując pierwsze półrocze szkoleniowca w naszym klubie.

Do Legnicy trafił trener z Gorzowa Wielkopolskiego. Jak można porównać tamtejsze warunki z tymi w Legnicy?

Na pewno tutaj możliwości są zdecydowanie większe, ponieważ obecnie znajduję się w Akademii klubu ekstraklasowego. Moją pracą mogę o wiele więcej osiągnąć, a przede wszystkim o wiele większe są możliwości rozwoju zarówno dla mnie, jak i dla zawodników.

Koordynuje trener najmłodsze roczniki w Akademii Miedzi. Jest to pewne utrudnienie w codziennej pracy, czy spokojnie udaje się godzić wszystkie obowiązki?

Odnośnie czasu i godzenia wszystkiego, nie ma najmniejszego problemu. Najmłodsze grupy trenują popołudniami. Z kolei z grupą, którą się zajmuję, czyli grupą szkolną, mamy zajęcia do południa. Pod kątem czasu nie ma więc najmniejszego problemu. Co do koordynowania, to dotychczas prowadziłem najmłodsze kategorie wiekowe, przechodziłem szczebel po szczeblu i nie jest mi obca praca z najmłodszymi. Co najważniejsze, traktujemy to jako początek naszego szkolenia, ponieważ tak jak wyselekcjonujemy i nauczymy te dzieci już na samym dole, tak później trafiają do nas do szkoły i do trampkarza, gdzie mogą grać w CLJ i dalej. Dlatego odkąd zjawił się tutaj trener Robaszek, to o wiele większy nacisk jest na to kładziony, ponieważ według mnie potencjał tych najmłodszych grup jest w ogóle niewykorzystany. Mamy bardzo duże rezerwy w najmłodszych grupach.

Za wami udany występ na Turnieju Mikołajkowym. Jak przebiegła ta rywalizacja?

Na pewno spokojnie do tego podchodzimy, bo po prostu nie zrobiliśmy niczego wielkiego. Moi zawodnicy to wiedzą, ja też dobrze to wiem. Naszym celem nie jest wygrywanie turniejów mikołajkowych, tylko szkolenie młodzieży i pozwalanie tym dzieciakom z dnia na dzień osiągać lepszy rozwój indywidualny. Na pewno jest to fajna sprawa, fajnie jest wygrywać, lecz nie jest to dla nas priorytetem. Dlatego spokojnie do tego wszystkiego podchodzimy, bo naszym celem jest to, żeby chłopcy się rozwijali, żeby za pół roku część z nich już trafiła do centralnej ligi trampkarzy.

Więcej na www.legnica24h.pl

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/