Aktualności

Klub

Paweł Zieliński: Chcielibyśmy dokończyć sezon

25.03.2020, 16:25
Zadaliśmy Pawłowi Zielińskiemu pytania, na które odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dla tych, którzy preferują tradycyjną formę, poniżej przygotowaliśmy zapis odpowiedzi naszego prawego obrońcy.

Udaje Ci się jeszcze zachować normalność w obecnej sytuacji panującej w kraju i na świecie?

Oczywiście wiem, że sytuacja z koronawirusem to nie przelewki, ale jestem raczej spokojnym człowiekiem i na chłodno do tego wszystkiego podchodzę.

Twój brat występuje we Włoszech, kraju najbardziej dotkniętym przez koronawirusa w Europie. Macie ze sobą stały kontakt? Martwisz się o niego?

Pewnie, że tak. Jesteśmy w stałym kontakcie, dzwonimy do siebie, wysyłamy wiadomości. Czy się martwię? Wiadomo, że trochę tak, bo jest to mój brat, ale wobec niego zostały podjęte takie środki ostrożności, że raczej nic mu nie grozi.

Jak z perspektywy brata wygląda to, co się tam dzieje i czy na bazie włoskich doświadczeń płyną jakieś wskazówki dla nas?

Po pierwsze podkreśla, żeby nie bagatelizować zagrożenia związanego z koronawirusem, a po drugie to jeśli szybko zaczniemy słuchać ekspertów i zostaniemy w domach, to sytuacja z Włoch nie powinna się powtórzyć.

We Włoszech sytuacja zawodowych piłkarzy wygląda teraz identycznie jak w Polsce? Trenują indywidualnie przebywając w domach, spotykają się w klubie czy są odcięci od świata?

Sytuacja piłkarzy we Włoszech jest identyczna jak w Polsce. Zawodnicy trenują indywidualnie w swoich domach według rozpisek przygotowanych przez sztaby szkoleniowe.

Jak wyglądają Wasze treningi indywidualne? Co jesteście w stanie zrobić w domu?

Nasze treningi podzielone są na dwie części. Motoryczną, czyli typowe bieganie w terenie oraz siłową, którą dzięki otrzymanemu z klubu sprzętowi jesteśmy w stanie zrealizować bez wychodzenia z domu.

Masz obecnie jakiś kontakt z piłką czy realizujesz jedynie treningi fizyczne, pracę nad motoryką?

Możliwości są mocno ograniczone. Ale mam pod domem nieogrodzone boisko i w ciągu ostatnich dwóch tygodni  zdarzyło mi się na nim poćwiczyć z piłką.

Jak wyglądają Wasze raporty dla trenera?

Raporty dla trenerów wyglądają tak, że każdy po zakończonej jednostce robi zapis swojej pracy i wysyła to na grupie na WhatsApp’ie.

 Jak spędzasz wolny czas?

W wolnym czasie gram w Uno, czytam książki, oglądam w telewizję, a gdy pogoda dopisze jeździmy z narzeczoną na rowerach do Kunic i z powrotem.

Po kilkutygodniowej przerwie we wspólnych treningach będziecie w stanie z marszu wejść na boisko i dograć sezon? O ile oczywiście będzie taka możliwość…

Tego nie wiem, czas pokaże. Ale na pewno chcielibyśmy, aby ten sezon został dokończony, bo przed jego rozpoczęciem jasno postawiliśmy sobie cel i chcemy go zrealizować.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/