Pechowy weekend drużyn Akademii Miedzi

16.04.2018, 10:11

2018_ldjs_-_sleza_wroclaw.jpgPiątek 13-stego okazał się początkiem bardzo pechowego weekendu dla najstarszych drużyn Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Spośród wszystkich spotkań zaplanowanych na miniony piątek, sobotę i niedzielę, nasze zespoły wygrały tylko dwa.

Pierwszy mecz piłkarskiego weekendu miał miejsce już w piątek. Jak się okazało pechowa data, bo był to przecież 13 kwietnia, udzieliła się najpierw naszemu zespołowi CLJ U-15. Podopieczni trenera Syski przegrali w Lubinie z Zagłębiem aż 0:10. – Biorę winę na siebie. Po wygranej ze Śląskiem Wrocław przeliczyłem się i byłem pewny, że możemy dominować nad rywalem i wyjść bardzo wysoko. To był błąd – mówił po meczu trener Tomasz Syska.

Sobota rozpoczęła się jednak od zwycięstwa. Gracze trenera Chrystiana Serkiesa w ramach rozgrywek LDJS pokonali na własnym boisku Ślęzę Wrocław 1:0. Gola na miarę 3 punktów zdobył Łukasz Czuba.

Po tym meczu oczy legnickich kibiców zwrócone były na kolejne derby Zagłębia Miedziowego. Tym razem w ramach LDJM Miedź podejmowała Zagłębie. Niestety, zła passa trwała w najlepsze. Do przerwy 0:3 i po przerwie 0:3. Razem ekipa prowadzona przez trenera Sebastiana Przybyłko przegrała 0:6.

Dobre złego początki miała także rywalizacja drużyny kobiet w Bielsko-Białej. Legniczanki do przerwy prowadziły 1:0 i dużo wskazywało na to, że uda im się wywieźć cenne punkty z trudnego terenu. Niestety, w drugiej połowie Rekord się rozstrzelał i ostatecznie wygrał na własnym terenie 3:1.

Ostatnią złą informacją soboty był wynik drużyny CLJ U-19. Miedź po dobrym początku rundy wiosennej wyjechała do Gdyni, ale po porażce 0:8 legniczanie w bardzo kiepskich humorach wracali do Legnicy.

Niedziela przyniosła ze sobą dwa spotkania najstarszych zespołów Akademii Miedzi. Najpierw o pierwsze zwycięstwo na wiosnę walczyli juniorzy CLJ U-17, którzy podejmowali na własnym boisku Stilon Gorzów. Zaczęło się od straconej bramki, ale po golach Gutka, Rokosza i Adamskiego Miedź zdobyła pierwszy komplet punktów. Bardzo blisko zdobyczy punktowej byli także trzecioligowcy, jednak w starciu z liderującym tabeli KS Polkowice, stracili gola w ostatniej minucie doliczonego czasu i ostatecznie przegrali 0:1.