Aktualności

Klub

Pierwsze decyzje kadrowe w Miedzi

23.05.2019, 13:34
Poznaliśmy pierwsze decyzje kadrowe w Miedzi! Pięciu zawodników, którym w czerwcu wygasają kontrakty, żegna się z legnickim klubem. Miedź rozpoczęła także rozmowy w zawodnikami, którzy mają stanowić o sile drużyny w nadchodzącym sezonie.

Wraz z końcem sezonu wygasają umowy bramkarzy Sosłana Dżanajewa i Łukasza Sapeli oraz pomocnika Łukasza Garguły. Dodatkowo kończą się wypożyczenia Eltona Monteiro i Mateusza Żyro. Tych pięciu zawodników w nowym sezonie nie zobaczymy już barwach Miedzi. 

Z tego grona najbardziej doświadczony w kontekście Miedzi jest 38-letni Łukasz Garguła, który w barwach naszej drużyny od 2015 roku rozegrał 95 meczów ligowych i strzelił 9 bramek. Miał też spory udział, podobnie jak 36-letni Łukasz Sapela, w wywalczeniu przez nasz klub historycznego awansu do Ekstraklasy. Elton Monteiro i Mateusz Żyro dołączyli do Miedzi już w Ekstraklasie na zasadzie wypożyczenia, a Dżanajew wiosną podpisał z Miedzią krótkoterminowy kontrakt.

Wszystkim odchodzącym zawodnikom serdecznie dziękujemy za dotychczasowe występy w barwach naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Miedź rozpoczęła już także rozmowy z zawodnikami, którzy mają stanowić o sile zespołu w nadchodzącym sezonie. Kadrę powinniśmy poznać do 17 czerwca, kiedy to zespół wznowi treningi. O kolejnych ruchach transferowych będziemy informować na bieżąco.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/