Aktualności

Akademia

Podium orlików Akademii Miedzi w Jeżowie Sudeckim

25.02.2019, 11:07
Udany występ na turnieju w Jeżowie Sudeckim zaliczyli podopieczni trenera Krzysztofa Skrzypka. Zespół orlika starszego reprezentujący Akademię Piłkarską Miedzi Legnica uplasował się na drugim miejscu podium.

Zawodnicy z Legnicy w swojej grupie rywalizowali z zespołem gospodarzy – Lotnik I Jeżów Sudecki oraz Rudawy Janowice Wielkie, Górnik Wałbrzych oraz Chojnik Jelenia Góra. Młodzi zawodnicy zdobyli 10 z 12 możliwych punktów odnosząc 3 zwycięstwa i remisując mecz z Chojnikiem Jelenia Góra. W rozgrywkach grupowych zespół stracił tylko… 1 bramkę. Efektem tego było zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

W dalszej części „Miedzianka” spotkała się w finale Łużycami Lubań. Ostatni mecz padł łupem graczy z Lubania.

- Czujemy lekki niedosyt, ponieważ w meczu finałowym nie byliśmy zespołem słabszym. Zadecydował jeden błąd w ustawieniu oraz stały fragment gry. Wiadomo jednak, że zwycięża ten zespół, który tych błędów popełnia mniej. Gratulujemy zwycięzcom. Z drugiej strony był to nasz dobry występ, którego potrzebowaliśmy i na który czekaliśmy dłuższy moment. Byłem przekonany, że dzięki naszej konsekwencji i etyce pracy nadejdzie moment przełamania i pokonania pewnej bariery i mam nadzieję, że teraz pójdziemy za ciosem. Swoim zawodnikom gratuluję i… od poniedziałku wracamy do jeszcze cięższej pracy – podsumował z uśmiechem trener Skrzypek.

Miedź Legnica: Bzdyk Gracjan, Janiak Michał, Małek Michał, Michalski Bartłomiej, Pacanek Nikodem, Radomski Oliwier, Skrzydliński Kacper, Wysocki Rafael.

Wyniki:

Miedź Legnica – Lotnik I Jeżów Sudecki 1-0

Miedź Legnica – Rudawy Janowice Wielkie 2-0

Miedź Legnica – Chojnik Jelenia Góra 1-1

Miedź Legnica – Górnik Wałbrzych 2-0

Finał: Miedź Legnica – Łużyce Lubań 0-2

Klasyfikacja końcowa:

1.Łużyce Lubań

2.Miedź Legnica

3.Karkonosze Jelenia Góra

4.Chojnik Jelenia Góra

5.Zagłębie Lubin

6.Lotnik I Jeżów Sudecki

7.Rudawy Janowice Wielkie

8.Śląsk Wrocław

9.Górnik Wałbrzych

10.Lotnik II Jeżów Sudecki


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/