Aktualności

Akademia

Ponad pół tysiąca przedszkolaków zagrało z Miedzią!

27.05.2019, 15:50
Na boisku przy ul. Hetmańskiej odbyła się I. Przedszkoliada z Akademią Piłkarską Miedzi Legnica. Zaplanowane wydarzenie było świetnym rozpoczęciem tygodnia, który kończy się Dniem Dziecka. Legnicki klub w ten sposób pokazał, że pamięta także o swoich najmłodszych kibicach.

W zabawach sportowych udział wzięły dzieci z 11. legnickich przedszkoli, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie MKS Miedź Legnica. Pośród uczestników znalazły się dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3, nr 4, nr 13, nr 16, nr 9 oraz Przedszkole Moja Bajka, Piastów, Miedziany Krasnalek, Ślimaczek, Chatka Skrzatka oraz Planeta Zdrowia – łącznie blisko 600 przedszkolaków!

Dzieci podczas wizyty na boisku ze sztuczną nawierzchnią wzięły udział w rozgrzewce z maskotkami Miedzi Legnica, następnie spróbowały swoich sił na koordynacyjnych torach przeszkód, aby na koniec posilić się pysznym soczystym jabłkiem.

- Nie ukrywam, że obawy były. Przecież to blisko 600 dzieci – powiedział po Przedszkoliadzie, koordynator Krzysztof Skrzypek. – Z dumą mogę jednak powiedzieć, że sprostaliśmy zadaniu. Dziecięcy uśmiech był widoczny na każdym kroku – podczas zabawy z maskotkami, pokonywaniu torów oraz na koniec, gdy zjadane były jabłka. Można powiedzieć, że odnieśliśmy sukces na każdej płaszczyźnie - dodaje.

- To nie byłoby jednak możliwe, gdybyśmy nie działali jak zespół. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia. Szczególnie dziękuje wszystkim trenerom na czele z Rafałem Fościakiem, który był obecny na każdy telefon. Dziękuję zespołom A1 i B1 Akademii Miedzi, które dzielnie wspierał najmłodszych oraz dziękuję hurtowni warzyw i owoców SYLWIA, która dostarczyła nam owoce dla dzieci. Wspólnie spisaliśmy się na medal – podsumował Skrzypek.

Warto zaznaczyć, że w planach jest kolejna działanie i miejmy nadzieję, że Przedszkoliada z Akademią Piłkarską Miedzi Legnica na stałe zagości w harmonogramie imprez sportowych w mieście.

GALERIA ZDJĘĆ


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/