Porażka z Odrą

01.02.2020, 15:21
Piłkarze Miedzi porażką 0:2 zakończyli mecz kontrolny z Odrą Opole. Bramki dla gospodarzy zdobywali Arkadiusz Piech oraz Patryk Janasik.

W 2 minucie Miłosz Trojak główkował po rzucie rożnym nad poprzeczką. Sześć minut później ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Łukowski, ale Mateusz Kuchta znakomitą interwencją zatrzymał piłkę. W 14 minucie po zagraniu Pawła Zielińskiego nieznacznie obok bramki uderzył Joan Roman. Za chwilę akcję przeprowadzili opolanie. Patryk Janasik zszedł do środka i posłał piłkę w kierunku środka bramki, ale Łukasz Załuska nie miał problemu z interwencją. W 21 minucie Maciej Śliwa uderzył wolejem z pierwszej piłki, lecz futbolówka przeleciała tuż obok bramki.

Siedem minut później niebiesko-czerwoni objęli prowadzenie. Krzysztof Janus zagrał piłkę do Vitalija Fedotova, ten odegrał do Arkadiusza Piecha, a napastnik Odry pewnym strzałem trafił do siatki. W 33 minucie strzału spróbował naciskany przez obrońcę Roman. Trzy minuty później wyraźnie nad bramką uderzył z dystansu Trojak. Tuż przed przerwą strzelał jeszcze Josip Soljić, ale Kuchta chwycił piłkę.

W 49 minucie niewiele pomylił się uderzający z prawej strony Carlos Heredia. Cztery minuty później spróbował Henrik Ojamaa, jednak to goście zdobyli bramkę. W 56 minucie Patryk Janasik oddał piękną próbę z dystansu, pokonując Mateusza Hewelta. Z kolei w 69 minucie wolejem mocno uderzał Łukasz Winiarczyk, ale golkiper Miedzi nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później bombę z lewej strony z dystansu posłał Adrian Purzycki, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a trenerzy obu drużyn mają cenny materiał do analizy, bowiem w trakcie spotkania mieli okazję wypróbować różne warianty gry swoich zespołów.

Odra Opole – Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: Piech (28’), Janasik (56’)

Odra: 1. Kuchta (75' 30. Sapielak) – 77. Janasik (60' 18. Winiarczyk), 33. Słaby (90' 2. Jadaszko), 4. Kostrzycki, 11. Wróblewski, 66. Trojak (75' 10. Pudlik), 7. Janus (75' 31. Wnuk), 14. Bonecki (54’ 32. Wróbel), 8. Fedotov (52’ 70. Timmermans), 22. Błanik (60' 96. Czernysz), 28. Piech

W przerwie weszli także: 9. Mikinic, 20. Skrzypczak

Miedź I połowa: 1. Załuska – 33. Pikk, 25. Mijusković, 26. Musa, 23. Zieliński, 14. Santana, 87. Soljić, 10. Łukowski, 22. Roman, 70. Śliwa (30’ 27. Makuch), 20. Sabala

Miedź II połowa: 32. Hewelt – 17. Warcholak, 25. Mijusković, 5. Byrtek, 19. Bartczak, 13. Purzycki, 77. Zatwarnicki, 21. Ojamaa, 9. Kort, 11. Heredia, 27. Makuch (60’ 15. Adamski)