Aktualności

Klub

Porażka z Radomiakiem

03.04.2021, 14:50
Starcie z Radomiakiem zakończyło się porażką Miedzi.

W 5 minucie Miłosz Kozak strzelał z lewej strony pola karnego, ale jego strzał zablokował Nemanja Mijusković. Pięć minut później Daniel Pinillos odpowiedział uderzeniem z rzutu wolnego, ale Mateusz Kochalski pewnie chwycił piłkę. W 13 minucie z dystansu z lewej strony strzelał Dawid Abramowicz, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Za chwilę goście przeprowadzili kolejną groźną akcję. Damian Jakubik wycofał w polu karnym futbolówkę do Miłosza Kozaka, którego strzał został zablokowany. Dobijał Leandro, ale znów piłka nie znalazła drogi do bramki.
 
Z kolei w 20 minucie strzelał Karol Angielski, ale Paweł Lenarcik był na posterunku. Sześć minut później sprzed pola karnego próbował Damian Gąska, ale golkiper Miedzi nie dał się zaskoczyć. W 30 minucie obok bramki strzelał Karol Angielski. Dziesięć minut później Damian Jakubik uderzył z dystansu wyraźnie niecelnie. W 44 minucie strzał Angielskiego po rykoszecie skończył się rzutem rożnym. 
 
Po przerwie Radomiak znów zaatakował. W 49 minucie strzał Angielskiego z lewej strony z ostrego kąta zatrzymał Lenarcik. Chwilę później golkiper Miedzi był już jednak bez szans, gdy Damian Jakubik z bliskiej odległości po zagraniu z lewej strony wpakował futbolówkę do siatki. W 58 minucie Angielski z szesnastu metrów uderzył tuż obok słupka. W 62 minucie Paweł Zieliński uderzał sprzed narożnika pola karnego, ale golkiper rywali obronił.
 
W 72 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Damian Tront. W podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Wiktor Pleśnierowicz, ale jego strzał obronił Kochalski. Za chwilę akcję przerwał gwizdek arbitra. W 77 minucie Kozak sprzed pola karnego uderzył obok słupka. Sześć minut później Kamil Zapolnik główkował w boczną siatkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry najlepszy strzelec Miedzi uderzył sprzed pola karnego, ale piłka minęła bramkę. Za chwilę po zagraniu z lewej strony Kozaka, rezerwowy Patryk Mikita spudłował w znakomitej sytuacji.
 
Sponsorem meczu Miedzi z Radomiakiem była Fortuna Zakłady Bukmacherskie.
 
 
Miedź Legnica – Radomiak Radom 0:1 (0:0)
 
Bramka: Damian Jakubik (50’)
 
Żółte kartki: Goku Roman (65’) – Mateusz Cichocki (24’), Dawid Abramowicz (88’)
 
Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)
 
Asystenci: Filip Sierant, Krzysztof Nejman
 
Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 3. Wiktor Pleśnierowicz, 6. Szymon Matuszek, 11. Krzysztof Drzazga (85’ 33. Piotr Azikiewicz), 15. Daniel Pinillos, 18. Kamil Zapolnik, 20. Damian Tront, 22. Goku Roman (79’ 59. Mehdi Lehaire), 23. Paweł Zieliński (79’ 17. Mateusz Kaczmarek), 25. Nemanja Mijusković, 71. Patryk Makuch (64’ 44. Michał Bednarski)
 
Rezerwowi: 12. Mateusz Hewelt, 5. Marcin Biernat, 7. Marcin Garuch, 19. Paweł Tupaj, 42. Kacper Andrzejewski
 
Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 7. Miłosz Kozak, 9. Leandro Pereira (86’ 77. Patryk Mikita), 10. Mateusz Radecki (76’ 11. Michał Kaput), 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 19. Karol Angielski, 25. Damian Gąska (79’ 23. Filipe Nascimento), 29. Raphael Rossi Branco, 33. Dawid Abramowicz, 55. Meik Karwot
 
Rezerwowi: 32. Jan Szpaderski, 3. Artur Bogusz, 4. Maciej Świdzikowski, 6. Adam Banasiak, 27. Rok Sirk, 30. Mateusz Bodzioch
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/