Porażka ze Stalą

02.06.2020, 22:36
Miedź Legnica przegrała na własnym boisku ze Stalą Mielec 1:2. Honorowe trafienie dla zielono-niebiesko-czerwonych z rzutu karnego zanotował Marquitos.

Od początku spotkania mielczanie nie zamierzali kalkulować i zaatakowali bramkę Miedzi. W 2 minucie Łukasz Załuska wypiąstkował dośrodkowaną w pole karne piłkę na szesnastkę. Tam był Maciej Domański, po którego strzale futbolówka wyszła na rzut rożny, po drodze odbijają się od jednego z obrońców. W 10 minucie Michał Żyro najpierw został zablokowany na szesnastym metrze, ale po chwili po dograniu Bartosza Nowaka umieścił główką piłkę w siatce.

Legniczanie wyrównali już pięć minut później. Strzelec bramki dla Stali zagrał ręką we własnym polu karnym, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcos Garcia Barreno. W 21 minucie z prawej strony pola karnego obok bramki posłał piłkę Kacper Kostorz. Cztery minuty później groźnie zrobiło się pod bramką zielono-niebiesko-czerwonych, a akcję mielczan niecelną główką zakończył Bartłomiej Kiełbasa.

W 29 minucie Załuska uchronił legniczan przed startą bramki, instynktownie broniąc strzał głową Kiełbasy. W 37 minucie przy strzale z rzutu wolnego golkiper Miedzi był jednak bez szans. Strzelcem ponownie okazał się Michał Żyro. Dwie minuty później znów było groźnie, ale bramkarz Miedzi nie dał się zaskoczyć. Tuż przed przerwą Jakub Łukowski z rzutu wolnego uderzył nad bramką gości.

Niespełna dziesięć minut po przerwie w zamieszaniu po kornerze Omar Santana trafił tylko w boczną siatkę. Za chwilę Marquitos dośrodkował z rzutu wolnego, a po główce piłka przeszła tuż obok bramki. W 68 minucie Załuska obronił strzał z okolic szesnastki, a chwilę później uderzenie Kacpra Kostorza z kilku metrów obronił Jakub Wrąbel. W 70 minucie powinien być remis, jednak Marquitos z bliska trafił tylko w poprzeczkę. Miedź nacierała i chwilę później Mateusz Żyro ujrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. W 79 minucie Jakub Łukowski wolejem posłał futbolówkę nad poprzeczką.

W doliczonym czasie Dawid Kort uderzał zza pola karnego, ale Wrąbel nie dał się zaskoczyć. Z kolei Joan Roman strzelał z dystansu wyraźnie nad bramką. W jednej z ostatnich akcji w pole karne przy rzucie rożnym powędrował nawet Łukasz Załuska. Golkiper Miedzi zdołał uderzyć głową, ale obok bramki. Stal wywiozła z Legnicy cenne trzy punkty.

Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2 (1:2)

Bramki: Marcos Garcia Barreno (15’) – Michał Żyro (10’, 37’)

Żółte kartki: Nemanja Mijusković (36’) – Mateusz Żyro (45’, 70’), Dariusz Marzec (64’, trener gości), Jakub Wrąbel (79’)

Czerwona kartka: Mateusz Żyro (70’, za dwie żółte)

Sędziował: Paweł Pskit

Asystenci: Piotr Szubielski, Michał Gajda

Miedź: 1. Łukasz Załuska - 2. Marcin Pietrowski, 8. Marcos Garcia Barreno, 10. Jakub Łukowski (90’ 27. Patryk Makuch), 14. Omar Santana (78’ 9. Dawid Kort), 22. Joan Roman, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 21. Kacper Kostorz, 33. Artur Pikk (87’ 70. Maciej Śliwa), 44. Adam Chrzanowski

Stal: 33. Jakub Wrąbel - 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański 964’ 20. Grzegorz Tomasiewicz), 8. Maciej Urbańczyk, 10. Mateusz Mak (52’ 96. Robert Dadok), 14. Michał Żyro (73’ 24. Lukas Bielak), 16. Bartłomiej Kiełbasa, 17. Bartosz Nowak, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger, 77. Jakub Bartosz