PPOZPN: Miedź II awansowała do kolejnej rundy

18.09.2019, 19:58
Miedź II Legnica awansowała do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Legniczanie po bardzo zaciętym meczu w Ścinawie w regulaminowym czasie zremisowali 3:3, a o awansie decydowały rzuty karne.

Miedź po pierwszej połowie pewnie prowadziła 1:0 po golu z 38 minuty autorstwa Cypriana Poniedziałka. W drugiej odsłonie padło zdecydowanie więcej goli. Miedź w 57 min. prowadziła 2:0 po uderzeniu Taranka. Gospodarze odpowiedzieli golem kontaktowym, ale zespół trenera Robaszka znów podwyższył wynik, a na listę strzelców wpisał się Aleksander Rokosz. Była 80 minuta. Wydawało się, że nic złego już stać się nie może. A jednak. Gospodarze w 84 i 85 minucie doprowadzili do remisu i o zwycięzcy zadecydować musiały rzuty karne. Miedź okazała się lepsza przy stanie 11:11. Legniczanie wykorzystali ostatni rzut karny i awansowali do kolejnej rundy.

Odra Ścinawa – Miedź II Legnica 3:3(0:1) rzuty karne: 11:12

Bramki: 38 Poniedziałek, 57 Taranek, 80 Rokosz.

Miedź II Legnica: Szymkowiak – Pulikowski, Rycombel, Koloczek(75 Czarniecki), Rokosz, Sobkowiak, Lewandowski, Poniedziałek, Borowiak(44 Michułka), Bruno(46 Macierzyński), Taranek.