Aktualności

Akademia

Prawie 50 bramkarzy zaprezentowało się trenerom Miedzi

16.05.2019, 14:53
Za nami Dzień Bramkarski w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Prawie 50 bramkarzy z całej Polski zaprezentowało się trenerom z Legnicy. Golkiperzy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na pięciu stacjach ćwiczeniowych.

- Jestem bardzo zadowolony z frekwencji. Przyjechało do nas 48 zawodników z całej Polski. Są u nas bramkarze Widzewa Łódź, Korony Kielce czy choćby SMS Łódź – mówi Mateusz Gwizd koordynator bramkarzy Akademii Miedzi.

Bramkarze mieli okazję zaczerpnąć cenne doświadczenie słuchając rad legnickich trenerów.  Dzień bramkarski podzielony był na trzy 12-osobowe  grupy, które miały okazję sprawdzić się na pięciu stacjach treningowych.

- Mamy 1 na 1, gra na przedpolu, plac koordynacyjny, uderzenia na bramkę z 16 metrów i ćwiczenia techniczne. Sprawdzamy na tej podstawie ich umiejętności i przyglądamy się każdemu z osobna – wyjaśnia Mateusz Gwizd.

Dla Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica będzie to znakomity materiał poglądowy. Z grupy, która wzięła udział w Dniu Bramkarskim zostanie wyselekcjonowana mniejsza, która wróci do Legnicy ale już na testy.

- Będziemy przyglądać się i analizować to co dziś zobaczymy. Stworzymy na tej podstawie wyselekcjonowaną grupę, która wróci do nas na testy i będzie miała możliwość dołączyć do naszych drużyn – mówi Gwizd.

GALERIA ZDJĘĆ


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/