Aktualności

Klub

Przed meczem z Jarotą: ból głowy trenera

05.04.2012, 17:50

szewczuk-zagan.jpgW Wielką Sobotę o godz. 13.00 Miedź zmierzy się w Jarocinie z Jarotą. Trener Bogusław Baniak ma spory problem z zestawieniem wyjściowej jedenastki z powodu kartek i kontuzji. – Mimo wszystko jedziemy do Jarocina po trzy punkty – zapowiada.

Szkoleniowiec Miedzi ma spory ból głowy z powodu absencji podstawowych piłkarzy. Do Jarocina nie pojadą Marcin Nowacki i Mariusz Mowlik, którzy muszą pauzować za nadmiar żółtych kartek oraz Zbigniew Zakrzewski i Mariusz Zasada, którzy po meczu w Żaganiu narzekają na kontuzje. Jakby tego było mało, podczas czwartkowego treningu na uraz nogi narzekał także napastnik Jakub Grzegorzewski, który dał znakomitą zmianę w meczu przeciwko Czarnym. – Decyzja, czy Kuba będzie grał, zapadnie najprawdopodobniej przed meczem. Tak, czy inaczej, sytuacja kadrowa trochę się nam skomplikowała, ale nie będę narzekał – ławkę mamy długą i zmiennicy też muszą się wykazać. Ostatnio bardzo dobrze pokazał się debiutujący Lenkiewicz, więc może tym razem więcej młodzieży dostanie szansę. Niezależnie od tego, ilu młodzieżowców znajdzie się w naszym składzie wyjściowym, a może ich być nawet czterech czy pięciu, bo i takiego rozwiązania nie wykluczam, do Jarocina jedziemy po zwycięstwo – zapowiada trener Miedzi.

W pierwszych wiosennych meczach drużyna  z Legnicy nie straciła bramki, ale miała nieco problemów ze skutecznością w ataku. Wszyscy liczą jednak, że te problemy pójdą w niepamięć po meczu w Żaganiu, w którym zespół się przełamał i zdobył zwycięskiego gola. – Do bardzo dobrej gry w obronie musimy dołączyć trochę szczęścia w ofensywie. Jarota zapewne zagra cofnięta i będzie liczyć na kontry, ale musimy sobie radzić z atakiem pozycyjnym i w ten sposób także zdobywać bramki – dodaje trener Baniak.

Jarota w tabeli grupy zachodniej II ligi zajmuje 8. miejsce, mając na koncie 32 punkty. Na ten dorobek złożyło się 8 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek. Wiosną podopieczni Tomasza Mazurkiewicza spisują się przeciętnie. W trzech dotychczasowych meczach przegrali po 0:2 z GKS Tychy i Górnikiem Wałbrzych, a jedyny punkt w tym roku zdobyli po remisie w Bytowie z Bytovią 1:1.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/