Aktualności

Akademia

Przypominamy! 16 maja - Dzień Bramkarski w Miedzi Legnica.

15.05.2019, 12:17
Akademia Miedzi Legnica otwiera drzwi przed młodymi bramkarzami z Dolnego Śląska, którzy już niebawem będą mieli okazję zaprezentować się klubowym trenerom. O tym jak wyglądać będzie czekający nas w połowie maja dzień bramkarski mówi koordynator bramkarzy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Mateusz Gwizd.

16 maja odbędzie się dzień bramkarski w Miedzi Legnica. Jak wyglądać będzie to wydarzenie?

Rozpoczniemy o godz. 8:30. Zarejestrowani zawodnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe. Do tej pory mamy osiemnaście zgłoszeń, ale są to dzieciaki w przedziale wiekowym od rocznika 2008 do rocznika 2001. Będziemy musieli utworzyć dla nich specjalne grupy, aby można było sprawdzić wszystkich na tle rówieśników, ale też by najmłodsi nie trenowali pomiędzy starszymi.

Jakie cechy zawodników interesować będą trenerów?

Na pewno będziemy zwracać uwagę na motorykę, koordynację czy sprawność ogólną, która jest bardzo ważna w przypadku bramkarzy. Oczywiście będziemy przyglądać się również takim aspektom jak gra nogą, technika upadku, gra na przedpolu, chwyt piłki i innym kluczowym dla tej pozycji.

Czego mogą spodziewać się uczestnicy?

Czekają ich zajęcia praktyczne, które odbędą się na boisku. Będziemy mieli ustalone ćwiczenia sprawdzające pod względem technicznym. Następnie planujemy dla nich zadania w grupach. Będą musieli w ciągu około 30 minut stworzyć sobie sami ćwiczenie z uwzględnieniem tego, na co będą zwracali uwagę. Zobaczymy w ten sposób jak chłopcy do tej pory trenowali, czy mają świadomość tego co wykonują, czy są to dla nich po prostu ćwiczenia jak każde inne. Będą mieli okazję sami zaprezentować się przed trenerami bramkarzy. Później będziemy chcieli pokazać jak wygląda akademia, składająca się z bursy, szkoły. Pokażemy ilu mamy trenerów bramkarzy przy poszczególnych kategoriach wiekowych. Ile razy w tygodniu odbywają się zajęcia z trenerami bramkarzy. Dodatkowy przedstawimy model treningu, na co zwracamy uwagę w danych technikach. Jeżeli np. będzie to przedpole, to będzie rozbite na kilka kluczy, na co zwracamy uwagę i jak budujemy trening. Pokażemy też wideo naszych treningów, żeby chłopcy nie tylko słuchali tego, o czym będziemy mówić, ale mogli zobaczyć na nagraniach jak trenujemy. Następnie dokonamy podsumowania i będziemy weryfikować, kto ewentualnie mógłby trafić do naszej akademii.

Kto może zgłosić się na dzień bramkarski? Istnieją określone kryteria doboru?

Nie ma takich kryteriów, na dzień bramkarski może zgłosić się każdy. Warto wspomnieć, że powstanie szkoła bramkarzy Miedzi Legnica, która będzie zrzeszała zawodników nienależących do naszego klubu, ale chcących rozwijać się pod naszym szyldem. Mogą przyjść do nas z dowolnego mniejszego klubu z Dolnego Śląska. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w mniejszych klubach szkolenie bramkarzy nie wygląda tak jak powinno, albo takich treningów dzieci nie mają w ogóle. Jako klub chcemy się otworzyć na takich chłopców, nawet jeśli nie należą do naszego klubu. Dzięki temu mielibyśmy swoisty monitoring nad zawodnikami z mniejszych dolnośląskich klubów. W dniu otwartym chcielibyśmy pokazać, jak będziemy funkcjonować po otwarciu szkoły bramkarzy Miedzi Legnica.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/