Remis po golu Romana

20.02.2020, 11:13
Miedź Legnica zremisowała 1:1 w meczu towarzyskim z trzecim zespołem ukraińskiej pierwszej ligi. Gola dla zielono-niebiesko-czerwonych zdobył Joan Roman.

Początek spotkania był wyrównany, jednak w 8 minucie groźną okazję stworzyła sobie Miedź. Omar Santana zagrał na szesnasty metr do Josipa Soljicia, a ten huknął na bramkę rywali. Bramkarz ukraińskiego zespołu z trudem obronił. Dwie minuty później szybki atak legniczan strzałem przy długim słupku zakończył Jakub Łukowski. Golkiper rywali znów popisał się znakomitą interwencją.

W 20 minucie Ingulets trafił do naszej siatki, ale wcześniej zawodnik rywali znalazł się na wyraźnej pozycji spalonej. Arbiter nie uznał więc bramki. W 24 minucie Ukraińcy wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym zielono-niebiesko-czerwoni wybili piłkę, ale dopadł do niej Oleksandr Mishurenko, który wślizgiem z pięciu metrów umieścił piłkę w siatce. W momencie straty gola za linią opatrywany był Marquitos. Trzy minuty później Łukasz Załuska obronił potężny strzał z dystansu. Tuż przed przerwą Łukowski zakończył ładną akcję Miedzi uderzeniem nad bramką.

Pięć minut po wznowieniu gry Łukowski posłał bombę nad poprzeczką. Rywale odpowiedzieli strzałem z dystansu obok bramki. W 54 minucie bliski gola był Dawid Kort, ale w znakomitej sytuacji pomylił się o centymetry. Z kolei w 57 minucie to przeciwnicy nie wykorzystali doskonałej okazji. Minutę później Artur Pikk urwał się lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki doszedł Łukowski, który strzelił głową tuż nad poprzeczką. Ten sam zawodnik w 63 minucie otrzymał podanie w pole karne, minął rywala i uderzył na bramkę, ale lepszy okazał się golkiper ukraińskiego zespołu.

Chwilę później Załuska obronił strzał rywali z ostrego kąta. W 69 minucie Miedź wyrównała. Po zespołowej akcji Joan Roman pokonał bramkarza płaskim strzałem. Osiem minut później legniczanie mogli prowadzić, ale Marquitos po rzucie rożnym trafił tylko w poprzeczkę. W 79 minucie bliski gola był Omar Santana, ale bramkarz rywali końcami palców wybił piłkę zmierzającą po strzale Hiszpana w samo okienko. Trzy minuty później Marquitos uderzył z rzutu wolnego, a po krótkim zamieszaniu w polu karnym golkiper obronił strzał na linii bramkowej. W 85 minucie szybki atak Ukraińców zakończył się technicznym strzałem w poprzeczkę.

Miedź Legnica – FC Ingulets Petrowe 1:1 (0:1)

Bramki: Roman (69’) - Mishurenko (24’)

Żółta kartka: Santana (55’)

Miedź: Załuska - Pikk, Chrzanowski, Musa, Zieliński, Soljić, Santana, Kort, Marquitos, Łukowski, Roman

FC Ingulets - I połowa: Shust - Balan, Kucherenko, Kovalev, Syniohub, Lupashko, Zaporozhets, Bartulović, Kovalenko, Sichinava, Mishurenko

FC Ingulets - II połowa: Liopka - Balan (65' Loboda), Pavlov, Fatieiev, Kvasnyi, Marchuk, Kozak, Shchedryi, Zahalskyi, Korobka, Sula