Aktualności

Klub

Remis przed ligą

19.02.2021, 14:04
W ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Miedzi Legnica zremisowali z Odrą Opole.

Miedź tuż po rozpoczęciu meczu wywalczyła pierwszy korner. Po dośrodkowaniu Marcin Biernat musnął piłkę głową. Futbolówka trafiła pod nogi Patryka Makucha, a ten uderzył niecelnie. Legniczanie przeważali i w 7 minucie wyprowadzili kolejny szybki atak. Makuch wycofał piłkę, do której dopadł Mehdi Lehaire, ale uderzył niecelnie. Cztery minuty później Bruno Garcia Marcate uderzył z lewej strony zza pola karnego nieznacznie obok bramki. 
 
Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza posiadali optyczną przewagę, tymczasem to Odra objęła prowadzenie. Piłka z prawego skrzydła powędrowała na lewe, a po zagraniu do środka Konrad Nowak pokonał Pawła Lenarcika. Strata bramki podrażniła legniczan, którzy w ciągu sześciu minut wyszli na prowadzenie! Najpierw Bruno Garcia Marcate zagrał z lewej strony do Patryka Makucha, który strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce. Następnie to Makuch zagrał do brazylijskiego pomocnika, a ten nie dał szans Mateuszowi Kuchcie.
 
W 23 minucie Garcia Marcate uderzył niecelnie z okolic szesnastki po podaniu Pawła Tupaja. Po pół godzinie gry nastąpiła pierwsza wymiana zawodników w drużynie Miedzi, ale obraz gry nie uległ zmianie. Odra tuż przed przerwą mogła wyrównać ze stałego fragmentu. Krzysztof Janus znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, ale Lenarcik efektowną paradą przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy wynik meczu nie uległ już zmianie.
 
Pięć minut po wznowieniu gry Byron Burgering zaatakował lewą stroną i zagrał do środka do Krzysztofa Drzazgi, ale napastnik legniczan uderzył wyraźnie niecelnie. W 56 minucie strzał Szymona Matuszka został zablokowany, a chwilowe zamieszanie w polu karnym opolan zakończyło rzutem rożnym. Po dośrodkowaniu groźnie główkował Patryk Makuch, ale golkiper rywali nie dał się zaskoczyć. Po godzinie gry nastąpiła kolejna seria zmian w drużynie Miedzi.
 
W 72 minucie opolanie doprowadzili do wyrównania. Jędrzej Grobelny był bez szans przy mocnym uderzeniu Adama Żaka. W 83 minucie mocno strzelał Marcin Garuch, ale posłał piłkę obok bramki. Za chwilę Odra wyprowadziła szybką kontrę, która zakończyła się kornerem. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Miedź znów mogła objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nemanja Mijusković główkował w poprzeczkę.  Ostatecznie obie drużyny musiał zadowolić remis.
 
 
Miedź Legnica – Odra Opole 2:2 (2:1)
 
Bramki: Patryk Makuch (17’), Bruno Garcia Marcate (19’) – Konrad Nowak (13’), Adam Żak (72’)
 
Sędziował: Paweł Kucharczyk
 
Miedź: Lenarcik (65’ Grobelny) – Azikiewicz (30’ Pinillos), Pleśnierowicz (60’ Mijusković), Biernat (60’ Hoogenhout), Tupaj (30’ Zieliński), Purzycki (46’ Drzazga), Tront (30’ Matuszek), Lehaire (46’ Garuch), Garcia Marcate (30’ Burgering, 60’ Tront), Makuch (60’ Kaczmarek), Zapolnik (30’ Bednarski, 61’ Zapolnik)
 
Odra: Kuchta (78′ Rosa)- Tabiś (70′ Szrek) Kamiński (60′ Wypych), Żemło (60′ Kostrzycki), Matuszewski (60′ Winiarczyk), Nizołek (60′ Trojak), Drewniak (70′ Gancarczyk), Nowak (70′ Surzyn), Kort (60′ Mikinić), Janus (60′ Żak), Piech (60′ Czapliński)
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/