Remis w pierwszym sparingu

16.01.2020, 14:45
Miedź Legnica zremisowała pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. Rozgrywany w Trzebnicy sparing ze Śląskiem Wrocław zakończył się wynikiem 2:2.

Od początku spotkania to WKS przejął inicjatywę. Już w 2 minucie wrocławianie mogli wyjść na prowadzenie, ale Przemysław Bargiel z kilkunastu metrów trafił w słupek. Osiem minut później legniczanie nie mieli już tyle szczęścia. Wojciech Golla strzałem głową zamienił na gola dośrodkowanie Przemysława Płachety z rzutu rożnego. W 12 minucie prowadzenie Śląska było już dwubramkowe. Płacheta zagrał w pole karne z lewej strony. Najpierw głową strzelał Robert Pich, a po chwili dobijał Piotr Samiec-Talar, który trafił do siatki. Miedź odpowiedziała w 15 minucie, ale Maciej Śliwa po podaniu Dawida Korta i interwencji rywali trafił tylko w boczną siatkę.

W 24 minucie Mateusz Hewelt dobrą interwencją uratował zespół po groźnym strzale Roberta Picha. Cztery minuty później legniczanie zdobyli bramkę kontaktową. Dawid Kort pewnym strzałem wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Diego Żivulicia. Za chwilę pojedynek sam na sam z Płachetą wygrał Hewelt. W 31 minucie młodzieżowiec Śląska trafił w słupek. Minutę później Pich strzelił zbyt lekko i bramkarz Miedzi nie miał problemów z obroną. W 37 minucie zielono-niebiesko-czerwoni przeprowadzili ładną akcję. Dawid Kort zagrał do Zielińskiego, który odegrał piłkę do Śliwy. Pomocnik wystawił futbolówkę Zielińskiemu, a ten uderzył nieznacznie obok bramki.

W 55 minucie długą piłkę otrzymał Sebastian Bergier, ruszył w stronę bramki i groźnie strzelił, ale futbolówka minęła dalszy słupek. Dwie minuty później niepilnowany napastnik Śląska uderzył głową obok bramki po dośrodkowaniu z prawej strony Musondy. W 58 minucie Valerijs Sabala odpowiedział strzałem nad bramką z szesnastu metrów. W 72 minucie nad poprzeczką posłał piłkę Jakub Łukowski, a siedem minut później Jan Szpaderski efektowną paradą obronił strzał Damiana Gąski. Za chwilę uderzenie Łukowskiego zatrzymał Dariusz Szczerbal. W 85 minucie Rafał Adamski zakręcił doświadczonymi defensorami Śląska i umieścił piłkę w siatce. W końcówce z dystansu uderzył Josip Soljić, ale piłkę odbił jeden z obrońców i ta poszybowała nad bramką. Nad poprzeczką futbolówka przeleciała też po główce Sabali.

Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 2:2 (2:1)

Bramki: Golla (10’), Samiec-Talar (12’) – Kort (28'-k.), Adamski (85’)

Sędziował: Kornel Paszkiewicz

Śląsk I połowa: 22. Kajzer – 18. Musonda, 14. Golla, 5. Puerto, 4. Stiglec – 35. Boruń, 23. Żivulić – 27. Bargiel, 7. Pich, 8. Płacheta -24. Samiec-Talar

Śląsk II połowa: 12. Szczerbal – 17. Pawelec, 34. Poprawa, 3. Celeban, 30. Dankowski – 20. Szpakowski, 23. Żivulić – 15. Kotowicz, 25. Gąska, 18. Musonda – 32. Bergier

Miedź I połowa: 32. Hewelt – 17. Warcholak, 5. Byrtek, 26. Musa, 23. Zieliński, 13. Purzycki, 87. Soljić, 77. Zatwarnicki, 9. Kort, 70. Śliwa, 27. Makuch

Miedź II połowa: 98. Szpaderski – 33. Pikk, 5. Byrtek, 26. Musa (62’ 25. Mijusković), 19. Bartczak, 13. Purzycki, 87. Soljić, 10. Łukowski, 20. Sabala, 11. Carlos, 15. Adamski