Aktualności

Akademia

Sparing: Miedź II słabsza od drugoligowca

14.07.2021, 15:41
Piłkarze Miedzi II Legnica w meczu kontrolnym przegrali z drugoligowym Śląskiem II Wrocław. W drugim zespole zielono-niebiesko-czerwonych obok młodych graczy klubowej akademii pojawili się również zawodnicy testowani.

W zespole Śląska II Wrocław, który w minionym sezonie eWinner 2 Ligi zdobył tyle samo punktów co awansująca do Fortuna 1 Ligi Skra Częstochowa, zagrało kilku graczy trenujących na co dzień w pierwszym zespole WKS-u. Ponadto legnicka młodzież miała okazję sprawdzić się na tle utytułowanych piłkarzy Piotra Celebana i Mariusza Pawelca, którzy swoim doświadczeniem wspierają wrocławskie rezerwy na szczeblu centralnym. Sprawdzian na pewno okaże się dla legniczan cenną lekcją od wyżej notowanego rywala. Bramki dla WKS-u zdobyli Przemysław Bargiel, Adrian Bukowski, Javier Hyjek i Jakub Zawadzki.
 
Drużyna Miedzi jest obecnie na zupełnie innym etapie przygotowań. We Wrocławiu wystąpiło wielu testowanych graczy, a szansę pokazania swoich umiejętności w szerszym wymiarze czasowym otrzymali również młodzi gracze wchodzący do trzecioligowego zespołu i seniorskiej piłki. 
 
- Na tle bardzo dobrego rywala w naszym składzie pokazało się wielu zawodników testowanych oraz kilku bardzo młodych piłkarzy z naszej akademii. Stąd ten wynik. Niemniej jednak, był to bardzo dobry sprawdzian dla testowanych graczy pod kątem ich przydatności do trzecioligowej drużyny. Nasz zespół jest w przebudowanie i kadra na nadchodzące rozgrywki dopiero się krystalizuje. Dla zawodników, którzy wystąpili w meczu było to pewne wyzwanie, ale i wyznaczenie kierunku, w którym muszą podążać, by się rozwijać. Pracujemy dalej. Na ten moment wiemy, że eWinner 2 Liga to dla nas jeszcze zbyt wysokie progi, ale chcemy rozwijać naszych piłkarzy, żeby kolejne mecze wyglądały coraz lepiej – ocenił trener Grzegorz Mokry.
 
Kolejny mecz kontrolny piłkarzy Miedzi II Legnica czeka w sobotę o godz. 10, gdy w Lubinie zmierzą się z rezerwami KGHM Zagłębia. 
 
 
Śląsk II Wrocław – Miedź II Legnica 4:0 (3:0)
 
Bramki: Bargiel, Bukowski, Hyjek, Zawadzki 
 
Śląsk II: Burta (46' Budzyński) - Maruszak (46' Caliński, 71' Trepczyński), Bejger (46' Celeban, 71' Michalski), Poprawa (46' Pawelec, 71' Stawny), Krocz (46' Szmigiel, 71' Fediuk), Bukowski (46' Młynarczyk), Pałaszewski (46' Zawadzki, 71' Dachnowski), Hyjek (46' Gerstenstein, 71' Jezierski), Gąska (46' Jakubiak), Michalski (46' Dryja), Bargiel (46' Konstanty, 71' Kotowicz)
 
Miedź II – I połowa: Soloha - zawodnik testowany, Rajnisz, Bartczak, Maciejewski, Niewiadomski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Caetano
 
Miedź II – II połowa: zawodnik testowany - zawodnik testowany, Biernat, Maciejewski, Kwolek, Niewiadomski, Żarkowski, zawodnik testowany, Caetano, Klimkiewicz, Karolczak
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl