Sparing: Miedź Legnica – Ślęza Wrocław 2:0

28.01.2017, 13:23

sparing-sleza-.JPGW pierwszym w tym roku meczu sparingowym Miedź pokonała Ślęzę Wrocław 2:0. Obie bramki padły w pierwszej połowie – wynik zaraz na początku meczu otworzył Paul Batin, a tuż przed przerwą do siatki trafił Mariusz Rybicki.

Już w 4. min wynik otworzył Paul Batin, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Miedź praktycznie cały czas rozgrywała piłkę na połowie rywala i szukała kolejnych okazji do zdobycia gola. Dwa razy mocno strzelał Petteri Forsell, ale bramkarz Ślęzy obronił te uderzenia. Obronną ręką wyszedł także z sytuacji, gdy z ostrego kąta do siatki próbował trafić Mariusz Rybicki. Skrzydłowy Miedź dopiął jednak swego tuż przed przerwą, gdy z bliska trafił do bramki po dograniu Forsella.

W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy m.in. Marquitosa i Petteri Pennanena czyli nowych zawodników Miedzi. Już w jednej z pierwszych akcji blisko podwyższenia wyniku były młody Karol Gardzielewicz, ale minimalnie chybił. Później Miedź cały czas przeważała i jeszcze kilka razy zagroziła bramce Ślęzy, ale wynik nie uległ zmianie.

- Po takim sparingu nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bo traktujemy go jak typową jednostkę treningową. Wszyscy grali po 45 minut i tak będzie pewnie jeszcze w dwóch, trzech kolejnych sparingach. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, no i nie straciliśmy bramki. Przeciwnik starał się jak mógł – akurat taki styl gry rywala nam pasował, bo uważam, że w wielu meczach ligowych rywale będą grali defensywnie i będziemy długo grali w ataku pozycyjnym. Momentami wyglądało to bardzo dobrze – było dużo cierpliwości w grze, mało błędów technicznych i kilka ładnych akcji. Oby tak dalej – podsumował trener Ryszard Tarasiewicz.

W składzie Miedzi w sobotę zabrakło m.in. trenujących jeszcze indywidualnie (po kontuzjach) Keona Daniela, Jakuba Vojtusa i Ireneusza Brożyny oraz przeziębionych: Grzegorza Bartczaka, Michała Bartkowiaka i Błażeja Telichowskiego. Do gry, po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kolana, wrócił natomiast obrońca Jakub Księżniakiewicz. Zagrał też obrońca Gracjan Horoszkiewicz (ostatnio Podbeskidzie), który trenuje z Miedzią.

MIEDŹ LEGNICA – ŚLĘZA WROCŁAW 2:0 (2:0)

Bramki: Batin (4), Rybicki (45). Sędziował: Sebastian Kwaśny (Legnica).

MIEDŹ (I połowa): Kapsa – Gorskie, Stasiak, Midzierski, Trifonov, Rasak, Garguła, Łobodziński, Forsell, Rybicki, Batin; (II połowa): Sapela – Księżniakiewicz, de Amo, Horoszkiewicz, Gorskie, Karbowy, Łuszkiewicz, Gardzielewicz, Pennanen, Marquitos, Chrzanowski.